معرفی کابل شبکه CAT6 UTP اشنایدر اکتاسی هلوگرام‌دار طول 305 متر

کابل شبکه چیست؟

با وجود پیشرفت و توسعه تکنولوژی های وایرلس و اهمیت انتقال اطلاعات، بسیاری از شبکه های کامپیوتری هنوز هم به  محیط های فیزیکی برای انتقال داده ها بین دستگاه های مختلف وابسته هستند. برای برقراری ارتباط در شبکه های کابلی و یا در هر شبکه دیگر ما نیازمند کابل شبکه هستیم.

امروزه، دسترسی به اینترنت و استفاده از شبکه‌های کامپیوتری، عضو جدانشدنی زندگی روزمره و مدرن شده‌ است به گونه‌ای که نه تنها کاربران به صورت شخصی، در مصارف روزمره خود به آن نیاز دارند، بلکه بسیاری از تجهیزات تحت عنوان اینترنت اشیاء نیز، بدون وجود شبکه‌ای قدرتمند، توانایی کارکرد ندارند. برای دسترسی به اینترنت و شبکه‌ای سریع، تجهیزات و قطعات بسیاری استفاده می‌شوند به طوری که اگر از هر انسان معاصری در مورد این تجهیزات سوال شود، به احتمال زیاد نام مودم، روتر، سوئیچ و غیره را خواهد برد اما مشخص است، که هیچکدام از این تجهیزات، بدون وجود کابل‌های شبکه، بلااستفاده خواهند شد.

کابل های شبکه در مدل های مختلف

به صورت کلی اگر بخواهیم بیان کنیم در دنیای شبکه سه مدل کابل داریم که شامل کواکسیال، فیبر نوری و زوج به هم تابیده است.

کابل های بهم تابیده

رایج‌ترین کابل‌های شبکه جهت اتصال کامپیوترها به یکدیگر یا دستگاه‌های شبکه به روترها و سوییچ‌ها؛ میتوان کابل‌های معروف به زوج به هم تابیده (Twisted Pair) را نام برد. کابل بهم تابیده کابلیست که در داخل آن 8 تا سیم قرار گرفته است و توسط سوکتی به کابل شبکه دستگاه ها اتصال می یابد تا بتواند اطلاعات بین دوتا دستگاه را جابه جا کند.

کابل های کواکسیال

امروزه از کابل‌های کواکسیال یا کابل‌های هم‌محور چندان استفاده نمی شود و طرفدار زیادی ندارد. به این دلیل که این گونه کابل‌ها از هزینه زیادی برای خرید و نصب برخوردار هستند، همچنین بسیار سخت‌ تر از کابل‌ های دیگر شبکه نصب می‌ گردند و استفاده در فاصله‌ های طولانی با افت سیگنال روبرو می شوند و در نهایت تقریبا شامل پشتیبانی دستگاه‌های شبکه نمی شوند و درگاه مناسبی با آن‌ها را ندارند. البته؛ این نکته قابل ذکر است که این کابل‌ها مزایایی مانند پهنای‌باند بالا و مقاومت خوبی در برابر نویزها دارند.

کابل های فیبر نوری

کابل‌های فیبرنوری معمولآ در شبکه‌های پرسرعت مورد استفاده قرار می گیرند و قیمت بالایی دارند. در این کابل‌ها از یک رشته باریک و بلند شفاف همانند شیشه و پلاستیکبکار رفته شده تا قادر به انتقال نور باشند. در این کابل ها نور از یک سر این رشته وارد شده و از سر دیگرش خارج می‌شود.اگر در میان راه دچار شکستگی شوند و یا خراشی پیدا کنند؛ از سرعت آن‌ها کاسته خواهد شد.

کابل شبکه CAT6 UTP اشنایدر اکتاسی هلوگرام‌دار طول 305 متر

اشنایدر اکتاسی یکی از برندهای زیر مجموعه‌ های شرکت اشنایدر است و محصولات تولیدی خود را در 5 دسته Cat5e ،Cat6 ،Cat6a ،Cat7 و Cat7a و با استانداردهای UTP  FTP و SFTP ارائه می دهد. کابل شبکه cat6 UTP اشنایدر اکتاسی محصولی از این شرکت از 8 رشته سیم مسی تشکیل شده که هر دو رشته آن بصورت جداگانهبه دور هم تابیده شده اند در اصطلاح به این زوج بهم تابیده Twisted Pair می گویند که توسط یک جداکننده بصورت مجزا ازهم قرار میگیرند.

کابل شبکه Schneider Actassi یک کابل شبکه با کیفیت و بادوام می باشد که در حلقه های 305 متری به فروش می رسد. این کابل از روکش پلاستیکی باکیفیتی برخوردار است که می تواند در برابر پیچ خوردگی و تنیدگی مقاومت بالایی داشته باشد و مواد به کار رفته آن باعث می شود که در برابر دما نیز مقاومت داشته باشد. رده اسمی این کابل CAT6 می باشد که در انتقال داده ها سرعت بالایی دارد. این محصول را می توانید برای متصل کردن دستگاه هایی مانند سوئیچ ،مودم، روتر، پرینتر و دیگر دستگاه های سازگار به شبکه استفاده نمایید.

از ویژگی های بارز این کابل داشتن هدروم بسیار مناسب در زمان تست شبکه با تستر فلوک است که در اصطلاح کارشناسان شبکه به آن کابل فلوک پاس گفته می شود. حداکثر طول برای تولید کابل کشی شبکه 100 متر می باشد . کلیه محصولات اشنایدر اکتاسی از 30 سال ضمانت دارا بوده که نشان دهنده کیفیت بالای این محصولات  می باشد.

بسته بندی این محصول مانند تمامی محصولات شرکت اشنایدر اکتاسی به صورت کارتنی به رنگ سبز و سفید و مشکی طراحی شده است. روی کارتن‌ کارتن این محصول نام شرکت سازنده آن هک شده است.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی هستند.