آشنایی با کابل شبکه CAT7 لگراند SFTP تست فلوک طول 500 متر

تاریخچه کابل شبکه

ایده ارتباطات دیجیتالی در سال 1844 توسط ساموئل مورس و اختراع تلگراف ارایه شد. شاید در نگاه اول با آنچه که ما امروز داریم بسیار متفاوت باشد اما اساسا یکی است. تفاوت مهم آن‌ها سرعت آن‌ها است. در اواسط قرن 19 در هر ثانیه حداکثر دو یا سه خط و نقطه در تلگراف ارسال می‌شد اما اکنون سرعت به بیش از یک گیگابیت رسیده است.

پس از تلگراف، مخترع فرانسوی به نام امیل بودات، ماشین چاپ تلگراف Teletypewriter را ارایه داد که در آن از کیبورد و کد پنج بیتی استفاده می‌شد و پیام های تلگرافی به صورت مجازی، ارسال و دریافت می‌شد. هنوز هم در ارتباطات سریال، از Baud Rate برگرفته از نام Baudot، استفاده می‌شود.

در سال 1966 کدهای 7 بیتی که 128 کاراکتر را پوشش می‌داد توسط شرکت‌های امریکایی ارایه شد و بعد آن IBM کد ASCII را که 8 بیتی است ارایه داد که آن هم 256 کاراکتر را پوشش می‌داد و و به Extended ASCII معروف شد.

در چهل سال اخیر است که سرعت ارتباطات بیشتر شده و نیاز به برقراری ارتباط سریع بین کامپیوترها بیشتر شده است. استانداردهای مختلفی در این زمینه ارایه شده اما آنچه مسلم است این است که افزایش سرعت به تجهیزات بهتر و سریعتر شبکه و کابل ها و سخت افزارهای ارتباطی بهتر نیاز دارد.

کابل شبکه

کابل شبکه همان مدیومی است که تمام سامانه‌ها و سرورها را به یکدیگر متصل می‌کند. کابل شبکه نقش ضروری را در کابل‌کشی فضاهای مسکونی و تجاری ایفا می‌کند. وقتی از شبکه سازی صحبت می‌کنیم، از 3 تکنولوژی کابل شبکه استفاده می‌شود: وایرلس، اینترنت و فضای ابری.هرچند به نظر می‌رسد دو مورد آخر در حال احاطه کسب و کارها هستند ولی سناریوی واقعی نشان دهنده این امر است که شبکه‌های سیمی مؤثرتر هستند. تکنولوژی کابل شبکه برای شبکه‌های خصوصی مطلوب‌تر است و ارجحیت دارد، به همین دلیل است که هرگز از دور خارج نمی‌شود.

کابل شبکه CAT7 لگراند SFTP تست فلوک طول 500 متر

کابل شبکه Legrand با پارت نامبر 032882 دارای 8 زوج سیم بهم تابیده شده است که تشکیل 4 زوج سیم را می دهند و پوشش محافظ داخلی آن از نوع SFTP (هم شیلد و هم فویل ) است که در گروه استاندارد CAT7 قرار گرفته و میزان طول کابل آن برابر با 500 متر می باشد.

این کابل شبکه در مدل SFTP می‌باشد که دارای فویل و شیلد برای محافظت انتقال دیتای کابل نویز  اطراف می‌باشد. معمولا از این کابل زمانی استفاده می‌شود که نیاز به کابل‌کشی شبکه در کنار برق و محلی که دارای نویز بیشتر است استفاده می‌شود. این کابل ها هنگام تست با دستگاه تست فلوک می تواند آزمون تست را با هدروم بالا پاس کند که در مقایسه با کابل های دیگر در نوع خود بی رقیب است. این کابل شبکه قادر است سیگنال ها را با پهنای باندی معادل 600 مگاهرتز و با سرعت 10 GB/Ps انتقال دهد.

روکش این مدل از کابل شبکه لگراند از نوع LSZH است که در صورت سوختن دود سمی تولید نمی کند. متراز کابل بصورت قرقره 500 متری است.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی هستند.