کابل شبکه بلدن لاله زار

کابل شبکه بلدن لاله زار

کابل شبکه بلدن لاله زار

کابل شبکه از مهم ترین و پرکاربرد ترین ابزار در راه اندازی شبکه ها و همچنین تجهیزات پسیو است. بدون کابل شبکه انتقال دیتا در شبکه ها با مشکل مواجه می شود و در این صورت نیز کار اصلی شبکه که ارتباط، اتصال و انتقال اطلاعات یا جریان هاست انجام نمی شود. کابل شبکه ها در اندازه های متفاوت، با ویژگی ها و کارایی های متفاوت و همچنین توسط برند های متفاوت تولید می شوند. یکی از کابل شبکه ها که در این مقاله می خواهیم درباره آن توضیح دهیم، کابل شبکه بلدن لاله زار می باشد. با ما باشید.

کابل شبکه بلدن لاله زاربرند بلدن

برند های مختلفی برای تولید کابل شبکه وجود دارند و هر کدام با توجه به استانداردها و طراحی های مد نظر خودشان به تولید ابزار و تجهیزات می پردازند.

در این میان برند بلدن در زمینه تولید محصولات و تجهیزات شبکه سابقه ای طولانی دارد و از کیفیت بالایی برخوردار است. طراحی های شرکت بلدن آن را در این سال ها در رده بالا نگه داشته اند و دوام طولانی بر اندازه محبوبیت بلدن افزوده است.

بلدن یک شرکت آمریکایی است که در سال 1902 یعنی بیشتر از 100 سال پیش تاسیس شد. در ادامه به معرفی کابل شبکه بلدن لاله زار می پردازیم.

سه نوع مختلف کابل

در یک نگاه کلی متوجه می شویم که در تمام شبکه های کامپیوتری و صنایع آی تی تنها از سه نوع کابل شبکه استفاده می شود.

این سه نوع نیز کابل شبکه های کواکسیال، فیبر نوری و کابل های زوج به هم تابیده می باشند. اکنون در مقاله کابل شبکه بلدن لاله زار، به معرفی مختصر این سه نوع کابل می پردازیم.

  • کابل زوج به هم تابیده بلدن

این نوع کابل ها به نام کابل های مسی نیز خوانده می شوند و دلیل این نام نیز جنس اغلب این کابل هاست. اما در مورد نام اصلی این کابل که زوج به هم تابیده می باشد،

باید بگوییم که دلیل این نام گذاری نوع ساخت این کابل که رشته های به هیچ پیچیده است می باشد. این نوع کابل از پرکاربرد ترین انواع کابل ها است و استفاده زیادی دارد.

کابل زوج به هم تابیده بلدن خود به دو دسته متفاوت از نظر ساختار تقسیم می شود.

یکی از این دسته ها SFTP است که دارای شیلد برای محافظت از کابل در برابر عوامل محیطی مثل نویز می باشد. دسته دیگر که از شیلد برای محافظت برخوردار نیست و کاربرد های دیگری دارد، UTP است.

  • کابل فیبر نوری بلدن

یکی دیگر از انواع کابل شبکه بلدن لاله زار، کابل فیبر نوری می باشد. کاربرد این نوع کابل فقط برای شبکه هایی است که پر سرعت می باشند و سرعت بالا از ویژگی های آنان است.

زیرا مشخصه اصلی آنان انتقال اطلاعات به سرعت نور می باشد. قیمت بالای این کابل با توجه به شیشه و پلاستیک شفاف به کار رفته در آن سبب می شود که برای شبکه های معمولی کاربردی نداشته باشد.

همچنین این کابل بسیار آسیب پذیر است و در برابر آسیب دیدگی ها ممکن است کارایی خود را از دست بدهد.

  • کابل کواکسیال بلدن

کاربرد و استفاده از کابل کواکسیال نسبت به دو نوع کابل قبلی، خاص تر می باشد. کابل کواکسیال که نام دیگر آن هم محور می باشد، در آنتن های آنالوگ و دیجیتال کاربرد دارد.

این کابل دارای مزایا و معایبی است که به طور خلاصه در اینجا به آن می پردازیم. این کابل پهنای باند بالایی دارد و در برابر نویز ها نیز مقاوم است اما از مناظر دیگر مثل پشتیبانی نکردن شبکه ها از این کابل، هزینه بالا در نگهداری و نصب و کاهش سطح سیگنال در مسافت های طولانی عملکرد خوبی ندارد.

کابل زوج به هم تابیده دارای چه جنس هایی است؟

کابل زوج به هم تابیده که به عنوان یکی از انواع کابل شبکه بلدن لاله زار معرفی شد، سه نوع جنس در طراحی است که در این بخش به توضیحاتی درباره آنان می پردازیم.

این جنس های متفاوت درباره مغزی کابل ها است که در چگونگی و سطح سرعت در انتقال داده موثر هستند.

  • کابل تمام مسی: کابل هایی که مغزی تماما از مس دارند، از سرعت بسیار بالا و مقاومت خیلی خوبی برخوردارند. به علاوه در این کابل ها قابلیت پشتیبانی از POE وجود دارد.
  • کابل CCA: این نوع کابل به دلیل نوع ساختی که شبیه به کابل تمام مسی است اما درونش از آلومینیوم است و تنها روکشی از مس دارد، از هزینه پایین تری برای خرید برخوردار است. این کابل از POE پشتیبانی نمی کند.

نوع جنس دیگری که در کابل شبکه بلدن لاله زار وجود دارد، جنس های روکش بیرونی است. بیشتر کابل شبکه های بلدن با روکش PVC ساخته می شوند. اما روکش LSZH نیز که در صورت آتش سوزی از خود دود سمی تولید نمی کند پیدا می شود.

کابل شبکه بلدن لاله زاردسته بندی کابل شبکه ها چگونه است؟

در این بخش از مقاله کابل شبکه بلدن لاله زار، به شما چگونگی دسته بندی این کابل ها و روش فهمیدن کارایی آنان را معرفی می کنیم.

کابل شبکه ها شماره ها و حروفی برای نام گذاری تخصصی دارند که هر چه اعداد آنان بالاتر باشد، شما می توانید از سرعت و پهنای باند بالاتر و نویز کمتر آنان مطمئن تر باشید.

برای دسته بندی این کابل ها از Category یا همان Cat استفاده می شود و این واژه از شماره 1 تا 8 طبقه بندی شده است. امروزه تنها از شماره 5 به بالای این کابل ها استفاده می شود.

اگر در پایان نام کابل حرف e را مشاهده کردید، به معنای بهبود یافته یا افزایش یافتن سرعت انتقال داده در کابل می باشد.

بودن حرف a در کنار نام کابل شبکه نیز به معنای افزایش یافتن پهنای باند می باشد. اکنون شما می دانید که کابل های شبکه چگونه نام گذاری می شوند.

جمع بندی

همان طور که خودتان نیز متوجه شدید کابل های شبکه با ویژگی های اختصاصی شان از اهمیت بالایی در انواع شبکه ها برخوردارند.

پس این مسئله نیز اهمیت دارد که کیفیت کابل شبکه در چه اندازه ای باشد و چه برندی آن را تولید و ارائه کرده باشد. کابل شبکه بلدن لاله زار که در این مقاله معرفی شد دارای استانداردهای جهانی و کیفیت بالا می باشد.

keyboard_arrow_up