معرفی کابل شبکه لگراند CAT6 UTP CCA طول 305 متر

در این مقاله به معرفی یکی از انواع آن کابل شبکه لگراند،  CAT6 UTP CCA طول 305 متر می پردازیم. که مطالعه آن به آشنایی بیشتر شما با انواع کابل شبکه کمک می کند.

در  شبکه های محلی از کابل به عنوان محیط انتقال و به منظور ارسال اطلاعات استفاده می گردد.کابل شبکه یا کابل به هم تابیده به کابل هایی اطلاق می شود که از ان برای انتقال دیجیتال اطلاعات استفاده کرد. این کابل ها انواع بسیار متفاوتی دارند. متداولترین نوع کابل های چهار زوجی که در انتقال اطلاعات استفاده می گردد، کابل های بهم تابیده می باشند.

نحوه ارسال اطلاعات در کابل شبکه

زمانی که میخوایم در یک شبکه کابلی اطلاعاتی رد و بدل کنیم روش های زیادی وجود دارد که بتوایم دو سرکابل شبکه رو به شبکه متصل کنیم آسان ترین راه این است که دو سر کابل را سوکت بزنیم و کامپیوتر و تجهیزاتی که میخواهیم رو به هموصل کنیم و یا اینکه شبکه ی ما، شبکه ی کابلی ساختار یافته هست که یک طرف کابل شبکه را باید به کیستون پانچ کنیم و از طریق پچ کورد شبکه ارتباط رو با کامپیوتر و دیگر تجهیزات که دارای کابل شبکه هستند برقرار کنیم، طرف دیگه کابل شبکه هم باید به پچ پنل پانچ شود و اتصال آن سر کابل شبکه را از طریق پچ کورد شبکه به سوییچ شبکه برقرار کنیم.

کابل CAT6 چگونه کار می کند؟

کابل های CAT6 داده های گیگابیت اترنت را به میزان یک گیگابیت در ثانیه پشتیبانی می کند. هر کابل CAT6 می تواند امکان برقراری ارتباط هایی تا فاصله 50 متر (164 فوت) و تا سرعت 10 گیگابیت اترنت فراهم کند. کابل CAT6 دربردانده 4 جفت سیم مسی است و از همه این جفت سیم ها برای ارائه بهترین عملکرد خود استفاده می کند. این جفت سیم ها به رنگ های آبی- سفیدآبی، نارنجی- سفیدنارنجی، سبز- سفیدسبز، قهوه ای- سفیدقهوه ای هستند. که در آن ها دو رشته سیم وظیفه ارسال اطلاعات، دو رشته سیم نیز وظیفه دریافت اطلاعات و چهار رشته بعدی فقط نقش نویزگیری را ایفا می کنند.

معرفی کابل شبکه لگراند CAT6 UTP CCA طول 305 متر

کابل شبکه لگراند Cat6 UTP از کابل های Twisted Pair یا زوج به هم تابیده محسوب می شود که از 4 زوج سیم به هم تابیده شده تشکیل شده است. مغزی سیم های موجود در این کابل شبکه از نوع تمام مس یا CCC است که کیفیت بسیار بیشتری از مغزی های آلومینیومی دارند.

کابل شبکه لگراند دارای کیفیت بسیار بالابوده و از بهترین کابل های موجود در بازار است. از ویژگی های بارز این محصول پهنای باند زیاد و سرعت بالای آن است. اما اگر بخواهیم مهم ترین ویژگی کابل های UTP را نام ببریم، باید به گذراندن تست های فلوک پرمننت و فلوک چنل آن اشاره کنیم.

بهترین روشی که شما میتوانید کیفیت یک کابل را تشخیص بدهید استفاده از تستر می باشد. یکی از معتبر ترین تستر های موجود در بازار، تستر فلک آمریکایی می باشد که توانایی تست کردن بسیاری از ویژگی های یک کابل را به خوبی دارد. تست استاندارد توسط تستر فلوک به معنای برش 90 متر از کابل موصوف و تست کردن آن.

گذراندن تست پرمننت به مراتب سخت از تست چنل می باشد. کابلی که تست پرمننت را پاس کند قطعا تست چنل را نیز پاس خواهد کرد. کابل شبکه cat6 UTP تمام مس با روکش مس و مغز آلومینیوم می باشد. کابل شبکه لگراند تا 100 متر POE عبور می دهد. همچنین پهنای باند این نوع کابل های شبکه برابر 250 مگاهرتز است.

پیشنهاد می شود برای مشاوره رایگان و اطلاع از نحوه خرید با ما تماس بگیرید.

keyboard_arrow_up