خرید کابل شبکه نگزنس

خرید و قیمت کابل شبکه نگزنس

چگونه کابل شبکه مناسب را بشناسیم و از آن استفاده کنیم؟

در این مقاله می خوانیم، چگونه کابل شبکه مناسب را به همراه ویژگی های آن بشناسیم و کدام کابل شبکه را برای پروژه شبکه محلی انتخاب کنیم.
همچنین برندهای برتر بازار ایران و راهنمای خرید انواع کابل شبکه را معرفی خواهیم کرد. خرید و قیمت کابل شبکه نگزنس، در فروشگاه اینترنتی آراد شبکه به آسانی در دسترس می باشد.

کابل شبکه چیست؟

کابل شبکه یکی از مهم ترین سخت افزارهای شبکه است که مسئول انتقال داده های محلی است. هدف اصلی ایجاد یک شبکه برقراری ارتباط بین اجزای شبکه، اشتراک منابع و انتقال داده است. همانطور که متوجه شدید، هدف اصلی شبکه بدون کابل شبکه امکان پذیر نیست.

انواع کابل های شبکه و طبقه بندی آنها چیست؟

رایج ترین کابل شبکه جفت تابیده است که دارای چهار سیم است. این سیم ها به دور یکدیگر پیچیده شده اند تا اثر نویز و تداخل خارجی را کاهش دهند.

کابل شبکه انواع مختلفی دارد. دو کلاس با سپر محافظ و فویل (SFTP) یا بدون سپر محافظ (UTP) از پرکاربردترین آنها هستند. تفاوت این است که کابل محافظ یا SFTP دارای دو لایه عایق محافظ اضافی است و از داده ها در برابر نویز و تداخل خارجی محافظت می کند.

کابل های شبکه در دسته بندی های مختلفی تولید می شوند.

انواع کابل شبکه لگراند و طبقه بندی آنها :

لگراند کابل های شبکه خود را در دسته بندی های مختلف طبق استانداردهای موجود تولید کرده است.

از کابل های شبکه لگراند می توان به Cat5e، Cat6، Ca6a، Cat7، Cat7A و Cat8 اشاره کرد. همچنین در نظر داشته باشید که از نظر ساختاری این تنوع بیشتر خواهد شد.

به عنوان مثال، کابل های شبکه cat6 بدون شیلد و فویل (UTP)، با فویل (FTP)، فویل و شیلد (SFTP) و…

راه های شناسایی کابل شبکه لگراند :

شرکت لگراند برای هر یک از دسته بندی کابل های خود یک رنگ در نظر گرفته است. خاکستری برای Cat 5، آبی برای Cat6 و زرد برای Ca6a تعریف شده است. پوشش خارجی کابل شبکه Legrand Cat7 نیز زرد رنگ است.

برندهای دیگر نیز رنگ های متنوعی دارند، بنابراین برای تشخیص کابل شبکه لگراند، نمی توان فقط به رنگ آن تکیه کرد. بنابراین می توان گفت که رنگ پوشش کابل تنها راه تشخیص کابل شبکه لگراند نیست. یکی از راه های تشخیص این کابل وزن آن است. این شرکت وزن تمامی محصولات این شرکت را اعلام کرده است. این عامل دلیل کیفیت و انتقال سریع اطلاعات در کابل شبکه برند لگراند می باشد.

آشنایی با انواع کابل شبکه نگزنس :

کابل شبکه نگزنس یکی از بهترین کابل های شبکه می باشد. سیم های این برند از نظر سرعت، تکنولوژی و استاندارد در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند.

کابل شبکه نگزنس در دو نوع روکش PVC و LSZH تولید می شود. تفاوت این است که پوشش های LSZH بدون هالوژن هستند و در هنگام احتراق دود سمی تولید نمی کنند.

آشنایی بیشتر با برند کابل شبکه نگزنس

انواع کابل شبکه :

کابل های شبکه نگسنس در دسته های CAT6 UTP، CAT6 SFTP، CAT6a، CAT6a SFTP، CAT6a UTP و CAT7 تولید و به فروش می رسد.

کابل های پرکاربرد در دو نوع خارجی و داخلی تولید می شوند.

راه های شناسایی کابل شبکه نگزنس :

در میان انبوه برندهای کابل شبکه، چگونه می توان کابل شبکه Nexans را تشخیص داد؟

کابل شبکه نگزنس در دو رنگ مشکی و نارنجی تولید می شود. اولین شاخص نشانگر ظاهر است. اما این تمام داستان نیست. ظاهر کابل شبکه Nexans برای تشخیص آن کافی نیست. برای تایید کابل شبکه نگزنسه، باید سرعت، وزن، قطر و پیچش کلاسیک کابل شبکه نگزنس را بدانید.

خرید و قیمت کابل شبکه نگزنس

خرید کابل شبکه مانند گذشته آسان نیست. در گذشته یک گزینه برای خرید کابل شبکه وجود داشت که CAT5 بود. اکنون گزینه های دیگری مانند Cat5e، Cat6، CAT7 و حتی CAT8 وجود دارد.

از طرفی رقابت بین برندها هر روز در حال افزایش است و برندها باید به روز شوند تا از بازار رقابت حذف نشوند. همه اینها انتخاب بهترین کابل را چالش برانگیزتر می کند.

بنابراین، اگر قصد خرید کابل شبکه را دارید، اولین قدم این است که وقت بگذارید و نیازهای شبکه خود را ارزیابی کنید تا از بین برندهای متعدد، بهترین را انتخاب کنید، مثلاً اگر سرعت سایر تجهیزات شبکه شما بالا است، در غیر این صورت انتخاب کابل شبکه پرسرعت انتخاب خوبی خواهد بود. ، این سرعت برای شما فراهم نمی کند.

همچنین می توانید برای انتخاب بهترین و خرید کابل شبکه و مناسب ترین آن با مشاوران فروشگاه تجهیزات شبکه ما تماس بگیرید.

 

keyboard_arrow_up