انتخاب بهترین کابل شبکه

انتخاب بهترین کابل شبکه

کابل شبکه به زبان ساده رابط بین دستگاه‌ها برای اتصال و انتقال اطلاعات است .که در بستر شبکه اتفاق می افتد. اطلاعات دراین کابل بین مبدا و مقصد در جریان است. یک مثال واضح، اینترنت است که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. کابل‌های شبکه کامپیوتری نیز مورد مناسبی برای مثال هستند تا این نوع کابل‌ها قابل فهم‌ شوند. کابل اترنت نیز در شبکه محلی (LAN)، شبکه شهری (MAN) و شبکه جهانی (WAN) استفاده می‌شود. کابل‌هایی که برای اتصال دستگاه‌هایی مانند سوئیچ‌ها، روترها و کامپیوترهای شخصی برای انتقال داده استفاده می‌شوند، کابل اترنت هستند. همراه ما باشید تا باهم برخی از سوالات متداول در حوزه انتخاب بهترین کابل شبکه  را بررسی کنیم.

کابل Cat 6 برای چه مواردی استفاده می شود؟

کابل Cat 6 عمدتاً برای شبکه های کامپیوتری با سرعت انتقال داده گیگابیت، 1000 مگابیت در ثانیه یا یک گیگابیت بر ثانیه (DTR) یا بالاتر استفاده می شود.که شامل چهار جفت سیم مسی است که همگی برای انتقال داده استفاده می شوند.

کدام کابل اترنت سریعتر است؟

Cat 7a جدیدترین، بهترین و گرانترین کابل اترنت موجود در بازار است. مشابه کابل‌های Cat 6a و Cat 7، Cat 7a از سرعت 10000 مگابیت بر ثانیه پشتیبانی می‌کند، اما حداکثر پهنای باند آن به‌طور تصاعدی بالاتر از 1000 مگاهرتز است.

4 نوع کابل شبکه چیست؟

  • کابل هممحور. این سیستم به ندرت استفاده می شود. (کابل کواکسیال)
  • کابل جفت پیچ خورده محافظ (STP). بیشتر در تاسیسات تجاری استفاده می شود. (زوج بهم تابیده)
  • کابل فیبر نوری این شامل چندین لایه از مواد محافظ است که یک هسته شیشه ای مرکزی را احاطه کرده است.
  • کابل جفت تابیده بدون محافظ.(UTP)

 

کابل Cat7 برای چه استفاده می شود؟

کابل Cat7 برای پشتیبانی از فرکانس های بسیار بالاتر سیگنال نسبت به کابل های Cat5e و Cat6 در نظر گرفته شده است. این کابل رده 7 (کابل Cat 7) یک کابل جفت پیچ خورده محافظ است که در شبکه های رایانه ای مبتنی بر اترنت با سرعت بالا با سرعت 1 گیگابیت در ثانیه یا بالاتر بین سرورها، سوئیچ ها و شبکه های رایانه ای که مستقیماً متصل هستند استفاده می شود.

Cat6 یا Cat7 کدام بهتر است؟

کابل‌های اترنت CAT 7 از پهنای باند بالاتر و سرعت انتقال بسیار سریع‌تر نسبت به کابل‌های Cat 6 پشتیبانی می‌کنند. در نتیجه آنها بسیار گرانتر از همتایان Cat 6 خود هستند، با این حال، اگر به دنبال عملکرد بهتر هستید، ارزش هزینه اضافی را دارند. کابل های Cat 7 می توانند تا 100 گیگابیت در ثانیه در برد 15 متری برسند.

کابل اترنت چگونه کار می کند؟

اترنت با تجزیه اطلاعات ارسال شده به یا از دستگاه‌ها، مانند رایانه شخصی، به قطعات کوتاهی از بیت‌های اطلاعات با اندازه‌های مختلف به نام فریم کار می‌کند. این فریم ها حاوی اطلاعات استاندارد شده ای مانند آدرس مبدا و مقصد هستند که به فریم کمک می کند مسیر خود را از طریق شبکه طی کند.

تفاوت اترنت وکابل چیست؟

 اترنت یک فناوری دسترسی به شبکه محلی است. بنابراین، هر کابلی که اتصال با یک سیستم/دستگاه را در داخل یک شبکه امکان‌پذیر می‌کند، می‌توانید نام آن را «کابل اترنت» یا «کابل شبکه» بگذارید. ظاهرا تفاوتی در کابل شبکه و اترنت وجود ندارد.

RJ45 چه نوع کابلی است؟

کابل های اترنت دارای کانکتورهای RJ45 در دو طرف هستند. به همین دلیل، کابل اترنت گاهی اوقات به عنوان کابل RJ45 تعیین می شود. این کابل ها اغلب برای اتصال کامپیوترها به شبکه های اترنت استفاده می شوند. کانکتور RJ45 شبیه کانکتور شش پین RJ11 است، اگرچه 45 کمی عریض تر است.

کابل دوربین مداربسته

کدام کابل در WAN استفاده می شود؟

 کابل WAN که برای اتصال روتر و مودم شما استفاده می شود می تواند یک کابل اترنت معمولی باشد. توصیه می کنم از کابل CAT5e یا CAT6 برای اتصال استفاده کنید. CAT5e می تواند 1 گیگابیت در ثانیه را در فاصله 30 متری مدیریت کند.

Cat6 در مقابل cat5 چیست؟

کابل های Cat5e و Cat6 هر دو از سرعت 1000 مگابیت بر ثانیه پشتیبانی می کنند. که برای اکثر اتصالات اینترنتی کافی است، اما تفاوت اصلی در پهنای باند است. پهنای باند بالاتر به معنای انتقال سریعتر داده ها است و کابل های Cat6 در فرکانس های تا 250 مگاهرتز کار می کنند، در مقایسه با پشتیبانی 100 مگاهرتز Cat5e.

تفاوت بین LAN و Ethernet چیست؟

LAN یک شبکه کامپیوتری است که به یک منطقه جغرافیایی خاص محدود می شود، در حالی که اترنت یک استاندارد LAN پرکاربرد است که به طور گسترده برای اتصال رایانه ها در یک فضای فیزیکی واحد استفاده می شود.

 

از کجا می توان کابل شبکه اصل تهیه کرد؟

این سوال یکی از رایج ترین سوالاتی است که توسط افراد زیادی می شود. اکنون اغلب افراد خرید خود را بصورت آنلاین انجام می دهند و دیگر نیازی نیست که به صورت حضوری به فروشگاه ها مراجعه کنند. به راحتی می توان با جستجو در اینترنت متوجه شد که چه محصولاتی اصل هستند و در هنگام خرید باید به چه مواردی توجه کرد. اما در مبحث قیمت باید بدانید که این نوع کابل ها دارای قیمت به روزی هستند و ممکن است قیمت هر محصول با روز دیگر متفاوت باشد اما با قیمت بسیار مناسبی در ایران عرضه می شوند. شما می توانید از فروشگاه آرادشبکه  با انتخاب بهترین کابل شبکه خرید مطمئن را تجربه کنید.

keyboard_arrow_up