کابل شبکه تمام مس

کابل شبکه تمام مس

امروزه مس یکی از بهترین هادی های الکتریکی در بین تمام فلزات است و فراوانی آن به ماده ای تبدیل شده است. که جهان را در ارتباطات راه دور به هم پیوند می دهد. در اینجا ما در مورد مزایای انتخاب کابل شبکه تمام مس و خرید کابل شبکه برای شبکه شما صحبت خواهیم کرد.

چرا بایدکابل مسی را برای کابل کشی شبکه خود انتخاب کنید؟

مس بهترین هادی کارآمد است. مس دارای بالاترین رتبه هدایت الکتریکی در بین تمام فلزات غیر گرانبها (100%) است. رسانایی الکتریکی معیاری است که نشان می دهد یک ماده چگونه بار الکتریکی را حمل می کند. برای مثال، آلومینیوم تنها 61 درصد رسانایی مس را دارد.
مس انعطاف پذیر است. استحکام، سختی و انعطاف ذاتی سیم ساختمانی مسی کار با آن را بسیار آسان می کند. با وجود اینکه کمی انعطاف پذیری دارد، هیچ گونه سختی را از دست نمی دهد. هنگامی که آن را خم می کنید شکننده نیست، بنابراین ترک نمی خورد و نمی شکند.
ایمنی. ذوب یک سیم مسی واقعاً به مقدار زیادی نیاز دارد (حداقل 1981.4 درجه فارنهایت / 1083.0 درجه سانتیگراد). از نظر ایمنی، مس یکی از بهترین گزینه های شما خواهد بود. اگر اضافه بار یا موجی از سیم عبور کند، احتمال ذوب یا سوختن آن وجود ندارد. این بدان معنی است که احتمال آتش سوزی شما در نتیجه مشکل برق بسیار کاهش می یابد

هنگامی که از موادی غیر از مس برای سیم کشی اشیا استفاده می شود، گاهی اوقات می توانند محل اتصال خود را شل کرده و بدون اتصال به یکدیگر بیایند. وقتی صحبت از سیم کشی برق می شود، این می تواند منجر به شرایط خطرناکی شود. با اتصالات کابلی دسته بندی شده، کابل کشی به خطر افتاده می تواند منجر به کاهش اتصال و خرابی اطلاعات شود.
سازگاری. نداشتن سیم کشی مسی می تواند در آینده مشکلات ناسازگاری ایجاد کند. به عنوان مثال، اکثر تولید کنندگان لوازم خانگی و تجهیزات الکتریکی مشخص می کنند که سیم مسی در تمام محصولات آنها وجود دارد. مقرون به صرفه. به طور کلی، نصب سیم مسی نسبت به کابل شبکه فیبر هزینه کمتری دارد.

کابل اترنت

شبکه های محلی اترنت بیشتر با استفاده از کابل های UTP ساخته می شوند. کابل UTP از 8 سیم مسی ساخته شده است که در چهار جفت به هم تابیده شده اند. هر جفت دارای یک طرح رنگی است که در آن یک سیم تک رنگ و دیگری همرنگ اما راه راه است. کابل Ethernet UTP معمولی دارای کانکتورهای RJ-45 در هر دو طرف است. هر کانکتور RJ-45 دارای هشت پین است که هشت سیم را می توان در آن وارد کرد. بر اساس طرحی که برای گفتن اینکه هر سیم به کدام پین می رود استفاده می شود، کابل های UTP کابل مستقیم یا کابل متقاطع هستند.

هنگام اتصال دستگاه‌های مختلف، به انواع کابل‌های مختلفی نیاز است. زیرا برخی از دستگاه‌ها اطلاعات را روی پین‌های 1 و 2 ارسال می‌کنند و روی پایه‌های 3،6 دریافت می‌کنند و برخی دیگر روی پایه‌های 3،6 انتقال می‌دهند و روی پایه‌های 1،2 دریافت می‌کنند. بنابراین برای اتصال جفت پین فرستنده در یک دستگاه به جفت پین گیرنده در دستگاه دیگر باید از نوع کابل صحیح استفاده کنید.

 

آیا همه کابل های اترنت مسی هستند؟

کابل های اترنت معمولی، هر دو نوع رشته ای و جامد، با هادی های مسی جامد تولید می شوند. کابل های CCA هادی های مسی خالص را از بین می برند و در عوض از یک هسته آلومینیومی استفاده می کنند که با مس پوشیده شده است.

شبکه های محلی اترنت بیشتر با استفاده از کابل های UTP تولید می شوند. کابل UTP از 8 سیم مسی تولید میشود. هر جفت دارای یک طرح رنگی است که در آن یک سیم تک رنگ و دیگری همرنگ اما راه راه است. کابل Ethernet UTP معمولی دارای کانکتورهای RJ-45 در هر دو طرف است.

در شبکه مسی یکی از محبوب ترین راه ها برای اتصال دستگاه های محاسباتی ما است، اما همه کابل های مسی یکسان ایجاد نمی شوند. کابل کشی شما اساس هر چیزی است که در شبکه شما اتفاق می افتد. اگر کابل کشی به درستی نصب شود، شبکه با راندمان کامل و کامل کار می کند. اگر کابل کشی شما به درستی نصب نشده باشد، هیچ چیز به خوبی کار نخواهد کرد. به همین دلیل است که شما واقعاً فقط یک فرصت برای نصب صحیح زیرساخت کابلی خود دارید. شما می خواهید این کار را از همان ابتدا به درستی انجام دهید وگرنه خیلی سریع در شبکه خود با مشکل مواجه خواهید شد.

 

کابل شبکه لگراندCat6 تمام مس

لگراند یکی از بزرگ ترین و معروف ترین تولید کنندگان لوازم جانبی و تجهیزات شبکه در دنیا می باشد. و محصولات آن کیفیت ساخت بالایی دارند. روکش های تولیدی در این کابل شبکه از دو نوع PVC  و LSZH می باشد. در مراحل تولید Legrand استاندارد های لازم به صورت دقیق و منظم انجام می گیرد. لگراند کارایی محصولات تولیدی اش را ضمانت می کند.

کابل شبکه CAT6 لگراند مدل UTP تمام مس و کابل شبکه لگراندSFTP تمام مس پرفروش ترین محصول در بین انواع دیگر کابل شبکه می باشد. برای خرید این محصولات و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان آرادشبکه در تماس باشید.

 

کابل شبکه نگزنس Cat6 تمام مس

کابل شبکه نگزنس تمام مس در شبکه های محلی از کابل به عنوان محیط انتقال و به منظور ارسال اطلاعات استفاده می گردد. متداول ترین نوع کابلهای چهار زوجی که در انتقال اطلاعات استفاده می گردد، کابل های بهم تابیده می باشند. کابل های UTP بصورت چهار زوج ۱۰۰ اهمی می باشد که هرTwisted pair شده اند. کابل شبکه های UTP دارای استانداردهای متعددی هستند. که در گروههای (Categories) متفاوت Cat5, Cat5e, Cat6 , Cat6a , Cat7  تقسیم شده اند.

کابل های بهم تابیده دارای انواع بدون شیلد UTP، فویل آلومینیومی FTP و شیلد دار STP و گاهی فویل و شیلد دار SFTP در رنگ های مختلف و با دو نوع ژاکت PVC و LSZH عرضه می شوند که نوع آخری فاقد هالوژن می باشد و در هنگام آتش سوزی دود سمی تولید نمی کند.

قیمت کابل شبکه تمام مس

کابل های شبکه بستر ارتباطی برای تبادل اطلاعات، اشتراک گذاری و اتصال دستگاه‌های یک شبکه به یکدیگر یا به سایر شبکه‌ها استفاده می‌شوند. پس مطمئنا باید در انتخاب کابل شبکه بسیار دقت کرد. همین حالا با مشاورین آراد شبکه با شماره 09126857619 به طور مستقیم در ارتباط باشید. تا شما را در انتخاب و خرید بهترین تجهیزات شبکه یاری کنیم.

برای اطلاع از جشنواره های فروش ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

keyboard_arrow_up