کابل شبکه ارزان

کابل شبکه ارزان

کابل شبکه 

کابل شبکه به عنوان روشی برای انتقال اطلاعات و ارتباطات استفاده می شود. این کابل ها، نقش قابل توجهی در ارتباطات داخلی و بین المللی دارند. این تجهیزات، از جمله اجزای اصلی یک شبکه کامپیوتری هستند و بدون آنها، انتقال اطلاعات و ارتباطات شبکه ای نیز ممکن نخواهد بود. در این مقاله قصد داریم شما را با کابل شبکه ارزان موجود در بازار آشنا کنیم تا خرید راحت و مطمئنی را تجربه کنید.

استفاده از آنها، برای اتصال کامپیوتر ها به یکدیگر، به عنوان راه ارتباطی میان تجهیزات شبکه و اطلاعات مختلف و همچنین برای انتقال سریع و پایدار اطلاعات به طول مدت زمان کوتاه و بلند، اهمیت دارد.

در پیاده سازی شبکه کابلی، نوع کابل مورد استفاده و نحوه اتصال آن به تجهیزات نیز بسیار مهم است. برخی از انواع کابل های شبکه شامل  فیبر نوری، کابل های تلفن، کابل های شبکه‌ای و همچنین کواکسیال هستند.

 

لیست قیمت انواع کابل شبکه

انواع کابل شبکه

کابل‌های شبکه به دو نوع فلزی و الیاف نوری تقسیم می‌شوند. کابل‌های فلزی شامل کابل‌های تلفنی، (UTP) و کابل‌های شبکه شیلد دار (STP) هستند. این کابل‌ها برای کاربردهای مختلفی مانند شبکه‌های خانگی، شرکتی و صنعتی استفاده می‌شوند.

کابل‌های الیاف نوری نیز شامل کابل‌های تک‌حالته و چند حالته (Single-mode Fiber و Multi-mode Fiber) هستند که برای انتقال سریع و پایداری اطلاعات در فواصل بلند استفاده می‌شوند.

کابل‌های شبکه به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند: کابل‌های مسی و کابل‌های فیبر نوری.

1. کابل‌های شبکه مسی:

کابل‌های شبکه مسی با استفاده از روکش‌های مسی برای انتقال اطلاعات استفاده می‌شوند. آن ها به چهار نوع اصلی تقسیم می‌شوند:
– کابل Coaxial (RG6 و RG59)
– UTP (Unshielded Twisted Pair)
– STP (Shielded Twisted Pair)
– FTP (Foiled Twisted Pair)

2. کابل‌های شبکه فیبر نوری:

 فیبر نوری برای انتقال اطلاعات با سرعت و کیفیت بالا استفاده می‌شوند. به دو نوع کابل فیبر نوری Single Mode و کابل فیبر نوری Multi Mode تقسیم می‌شوند.

 

راهنمای خرید کابل شبکه

خرید کابل شبکه می‌تواند به دلیل وجود انواع مختلف کابل‌ها با سرعت‌های مختلف و همچنین انواع نوع کانکتور و طول‌های مختلف، بسیار پیچیده باشد. در ادامه نکاتی که هنگام خرید کابل شبکه به آن توجه کنید را برای شما بیان می‌کنم:

1- نوع کابل: قبل از خرید، باید مطمئن شوید که نوع کابلی که قصد دارید خریداری کنید، با نیاز شما سازگار است. برخی از انواع آن عبارتند از CAT5، CAT5e، CAT6 و CAT7 که هرکدام برای سرعت و فاصله خاص خود مناسبند.

2- طول کابل: طول کابل شبکه نیز یکی از عوامل مهم در خرید است. بعضی از آنها از طول بیشتری برای اتصال به دستگاه‌های مختلف پشتیبانی نمی‌کنند. بنابراین، قبل از خرید، باید اندازه دقیق طولی که برای کابل نیاز دارید را بدانید.

3- نوع کانکتور: کانکتورهای RJ45 معمولاً برای اتصال کابل‌های شبکه استفاده می‌شوند. با این حال، مطمئن شوید که نوع کانکتور که روی تجهیزات شما نصب شده است با دستگاه شما سازگار است.

4- کیفیت ساخت: هنگامی که محصولات را خریداری می‌کنید، بهتر است به کیفیت ساخت آن توجه کنید. به قیمت آن نگاه نکنید و به جای آن، کیفیت ساخت، مواد استفاده شده در ساخت و عمر مفید کابل را مورد بررسی قرار دهید.

5- برند معتبر: همیشه بهتر است از برندهای معتبر و قابل اعتماد برای خرید استفاده کنید. برندهای مطرح در این زمینه معمولاً به کیفیت و عملکرد بالاتری مجهز هستند.

 

انواع برند کابل شبکه

برندهای مختلفی در زمینه تولید کابل شبکه وجود دارد که برخی از معروف‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  •  لگراند
  •  نگزنس
  • اشنایدر
  • بلدن
  • سیسکو
  • زیمنس

 

البته این فقط نمونه‌ای از برندهای موجود در بازار است و هنوز برندهای دیگری نیز وجود دارند.

 

کابل شبکه نگزنس یا کابل شبکه لگراند

network cable یکی از مهم ترین سخت افزارهای شبکه است که مسئول انتقال اطلاعات محلی است. هدف اصلی ایجاد یک شبکه برقراری ارتباط بین اجزای شبکه، اشتراک منابع و انتقال داده است. همانطور که متوجه شدید، هدف اصلی شبکه بدون آن امکان پذیر نیست. در ادامه به بررسی این دو برند معروف در دنیای تجهیزات شبکه میپردازیم.

 

انواع کابل شبکه لگراند 

لگراند محصولات خود را در دسته بندی های مختلف طبق استانداردهای موجود تولید کرده است.

از کابل شبکه لگراند می توان به Cat5e، Cat6، Ca6a، Cat7، Cat7A و Cat8 اشاره کرد. همچنین در نظر داشته باشید که از نظر ساختاری این تنوع بیشتر خواهد شد. به عنوان مثال، cat6 بدون شیلد و فویل (UTP)، با فویل (FTP)، فویل و شیلد (SFTP) و…

 

راه های شناسایی کابل شبکه لگراند

شرکت لگراند برای هر یک از دسته بندی کابل های خود یک رنگ در نظر گرفته است. خاکستری برای Cat 5، آبی برای Cat6 و زرد برای Ca6a تعریف شده است. پوشش خارجی Legrand Cat7 نیز زرد رنگ است.

برندهای دیگر نیز رنگ های متنوعی دارند، بنابراین برای تشخیص لگراند، نمی توان فقط به رنگ آن تکیه کرد. بنابراین می توان گفت که رنگ پوشش کابل تنها راه تشخیص محصولات لگراند نیست. یکی از راه های تشخیص این کابل وزن آن است.

یکی دیگر از راه های تشخیص محصولات لگراند توجه به مواد اصلی است که باید از مس با خلوص 100% ساخته شده باشد. این عامل دلیل کیفیت و انتقال سریع اطلاعات در تجهیزات برند لگراند می باشد.

 

آشنایی با انواع کابل شبکه نگزنس

کابل شبکه نگزنس یکی از بهترین کابل های شبکه می باشد. سیم های این برند از نظر سرعت، تکنولوژی و استاندارد در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند.

 نگزنس در دو نوع روکش PVC و LSZH تولید می شود. تفاوت این است که پوشش های LSZH بدون هالوژن هستند و در هنگام احتراق دود سمی تولید نمی کنند.

 

راه های شناسایی کابل شبکه نگزنس

در میان انبوه برندها، چگونه می توان Nexans را تشخیص داد؟ این سوال کاملا بجاست، راستی نام آن روی جلد تمام سیم های شبکه نگزانس نوشته شده است، اما برای شناسایی آن کافی نیست.

نگزنس در دو رنگ مشکی و نارنجی تولید می شود. روکش مشکی مخصوص محیط بیرون بوده و در برابر شرایط آب و هوایی خارجی مقاوم است و رنگ نارنجی برای شرایط داخلی طراحی و ساخته شده است. اولین شاخص نشانگر ظاهر است.

اما این تمام داستان نیست. ظاهر  Nexans برای تشخیص آن کافی نیست. باید سرعت، وزن، قطر و پیچش کلاسیک نگزنس را  نیز بررسی کنید.

کابل شبکه 

خرید کابل شبکه ارزان

خرید کابل شبکه ارزان مانند گذشته آسان نیست. در گذشته یک گزینه برای خرید این تجهیزات شبکه وجود داشت که CAT5 بود. اکنون گزینه های دیگری مانند Cat5e، Cat6، CAT7 و حتی CAT8 وجود دارد.

از طرفی رقابت بین برندها هر روز در حال افزایش است و برندها باید به روز شوند تا از بازار رقابت حذف نشوند. همه اینها انتخاب بهترین کابل را چالش برانگیزتر می کند.

بنابراین، اگر قصد خرید را دارید، اولین قدم این است که وقت بگذارید و نیازهای خود را ارزیابی کنید تا از بین برندهای متعدد، بهترین را انتخاب کنید، مثلاً اگر سرعت سایر تجهیزات شبکه شما بالا است، در غیر این صورت انتخاب تجهیزات پرسرعت انتخاب خوبی خواهد بود. ، این سرعت برای شما فراهم نمی کند.

همچنین می توانید برای انتخاب بهترین و خرید کابل شبکه و مناسب ترین آن با مشاوران فروشگاه تجهیزات آراد شبکه تماس بگیرید.

اینستاگرام آراد شبکه

 

 

 

keyboard_arrow_up