اتصال با کابل شبکه

اتصال دو کامپیوتر با کابل شبکه

اتصال دو کامپیوتر با کابل شبکه در ویندوز ، یکی از ساده‌ترین روش‌ها به منظور به منظور انتقال اطلاعات از یکی به دیگری است. چرا که در میان سایر روش‌ها مانند هارد دیسک، فلش و … کابل LAN قابل حملتر بوده و احتمال خرابی آن نیز بسیار کمتر است.

با داشتن دو کامپیوتر یا لپ تاپ به راحتی می توانید مثل گیم نت ها به هم متصل شوید! اتصال شبکه ای با کابل LAN مزایای زیادی دارد. برای مثال می توانید فایل های خود را با با سرعت بی نظیر صد مگ بر ثانیه بین دو دستگاه انتقال دهید یا به انجام بازی های شبکه ای محبوب مثل کانتر و Strong hold بپردازید.

 

نحوه اتصال دو کامپیوتر به هم با کابل شبکه LAN

وسایل مورد نیاز:

  • دو رایانه با سیستم عامل ویندوز
  • کابل شبکه یا LAN

دو رایانه را به هم متصل کنید.

هر دو رایانه را به کابل شبکه کامپیوتر LAN متصل کنید. برای این کار به راحتی می توانید یک سر کابل را به ورودی شبکه دستگاه اول و سر دیگر آن را به ورودی دستگاه دوم متصل کنید.
اتصال دو-کامپیوتر-با-کابل-شبکه-

Network Sharing را در هر دو رایانه فعال کنید.

حالا که به طور فیزیکی هر دو رایانه را با کابل LAN به هم متصل کردید.  برای تبادل فایل بین آنها، باید Network Sharing را در هر دو دستگاه فعال کنیم. این یک فرایند ساده گام به گام است. حتماً این کار را روی هر دو رایانه انجام دهید.

برای فعال کردن Network Sharing به منوی Start بروید و “Control Panel” را پیدا کنید.

control panel

بعد از باز شدن پنجره Control Panel، روی Network and Internet کلیک کنید.
Network and Internet
در پنجره جدید Network and Sharing Center را باز کنید. همچنین می توانید این عبارت را در بخش سرچ کنترل پنل جست و جو کرده با باز کنید.
Network and Sharing Center
در سمت چپ پنجره Network and Sharing Center روی Change advanced sharing settings کلیک کنید.
Change advanced sharing settings
در اینجا، سه نوع شبکه پیدا خواهید کرد – public، Private و All Network. شبکه public برای مکان هایی مانند فرودگاه ها و کافی شاپ ها، شبکه Private برای یک سازمان یا شبکه خانگی است و All Network از هر دو تشکیل شده است. برای اطمینان از اینکه تنظیمات بدون اشکال است، All Networks را انتخاب کنید.
all network
با کلیک روی نماد کشویی، All Network را گسترش دهید. در اینجا، ما باید Public Sharing را فعال کنیم تا رایانه های شخصی بتوانند از طریق کابل LAN به فایل های یکدیگر دسترسی پیدا کنند. برای جلوگیری از ایجاد رمز عبور بین دو رایانه، فقط password protected sharing را خاموش کنید.
sharing
پس از اتمام، روی Save Changes کلیک کنید. همانطور که در ابتدا گفتم، همان مراحل را برای کامپیوتر یا لپ تاپ دیگر نیز تکرار کنید.

تنظیم IP

  • Control Panel را باز کنید. وارد بخش Network and Internet شوید. سپس Network and Sharing Center و بعد از آن Change Adapter Settings را انتخاب کنید.
  • روی Change Adapter Settings کلیک کنید. در پنجره باز شده، اتصالات مختلف نمایش داده می‌شوند. روی اترنت، اتصال مناسب LAN ، راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید.
  • بعد از آنکه روی Properties کلیک کردید، گزینه Internet Protocol version 4 (TCP/IPv4) را انتخاب کنید. در پنجره باز شده، اطلاعات زیر را در کادر مربوطه وارد کنید.

IP: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۵

Subnet Mask: ۲۲۵.۲۲۵.۲۲۵.۰

ip

مشابه با همین مراحل را برای کامپیوتر دوم تکرار کنید. فراموش نکنید که در مرحله ۳ برای سیستم دوم، اطلاعات به صورت زیر تغییر می‌کند:

IP : ۱۹۲.۱۶۸.۰.۶

Subset Mask: ۲۲۵.۲۲۵.۲۲۵.۰

توجه: اطمینان حاصل کنید که بخش نهایی آی پی آدرس در هردو سیستم متفاوت از هم است.

شما همراهان گرامی میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در حوزه شبکه به بخش مقالات وب سایت آراد شبکه مراجعه کنید . همچنین برای اطلاع از جشنواره های فروش ما را در اینستاگرام همراهی کنید.

keyboard_arrow_up