قیمت کابل شبکه

قیمت کابل شبکه

کابل شبکه چیست؟

کابل های شبکه تجهیزاتی هستند که اطلاعات را از رایانه های فردی به یک شبکه بزرگتر منتقل می کنند. می توان از آنها برای انجام کارهایی مانند وصل کردن رایانه به مودم های اینترنتی یا پورت های زمینی استفاده کرد. آنها همچنین می توانند بخشی از یک زیرساخت بزرگتر باشند. و در این موارد اغلب در دیوارها به همراه چیزهایی مانند کار الکتریکی به منظور دسترسی به اینترنت و خدمات تلویزیون کابلی تولید می شوند. تا انتهای نوشتار قیمت کابل شبکه متری(کابل اترنت) همراه ما باشید.

وقتی صحبت از مشخصات فنی می شود، انواع مختلفی وجود دارد. اما متداول ترین آن ها جفت تابیده، کواکسیال، اترنت و فیبر نوری است. همه قابل تعویض نیستند و هر کدام معمولاً برای یک هدف خاص مناسب هستند، بنابراین هر کسی که به دنبال خرید کابل شبکه یا نصب آن برای یک پروژه خاص است معمولاً عاقلانه است که قبل از سرمایه گذاری کمی تحقیق کند.

 

کابل شبکه لن LAN

کابل های اترنت نوعی کابل شبکه هستند. آنها برای کار با پورت های اترنت طراحی شده اند. پورت‌های اترنت را می‌توان در روترها، رایانه‌ها، تلویزیون‌ها و اکثر دستگاه‌های دارای اینترنت و شبکه یافت. دستگاه های سیم کشی مزایای خود را دارد، از جمله اینترنت سریعتر و اتصال مطمئن تر. برای خرید کابل اترنت با بهترین قیمت با مشاوران آراد شبکه در تماس باشید.

 

انواع کابل شبکه

 • کابل کواکسیال

این کابل شامل هادی، عایق، قیطان و غلاف است. غلاف قیطان را می پوشاند، قیطان عایق را می پوشاند و عایق هادی را می پوشاند.

کابل های کواکسیال اصولاً برای شبکه کامپیوتری ساخته نشده اند. این کابل ها برای مقاصد عمومی کاربرد دارند. آنها حتی قبل از به وجود آمدن شبکه های کامپیوتری مورد استفاده قرار می گرفتند.

در آغاز شبکه های کامپیوتری، زمانی که کابل های رسانه ای اختصاصی برای شبکه های کامپیوتری در دسترس نبود، مدیران شبکه شروع به استفاده از کابل های کواکسیال برای ساخت شبکه های کامپیوتری کردند.

کابل های کواکسیال به دلیل هزینه کم و دوام طولانی آن، نزدیک به دو دهه (دهه های 80 و 90) در شبکه های کامپیوتری مورد استفاده قرار گرفتند. کابل های کواکسیال دیگر برای ساخت هر نوع شبکه کامپیوتری استفاده نمی شوند.

مشخصات کابل های کواکسیال

کابل های کواکسیال در چهار دهه گذشته مورد استفاده قرار گرفته اند. در طی این سال ها بر اساس عوامل متعددی از جمله ضخامت روکش، فلز هادی و مواد مورد استفاده در عایق کاری، صدها مشخصات برای مشخص کردن ویژگی های کابل های کواکسیال ایجاد شده است.از این مشخصات، تنها تعداد کمی در شبکه های کامپیوتری مورد استفاده قرار گرفتند.

 

 • کابل های جفت پیچ خورده Twisted-Pair

کابل جفت پیچ خورده در درجه اول برای شبکه های کامپیوتری ساخته شده است. این کابل به کابل اترنت نیز معروف است. تقریباً تمام شبکه های کامپیوتری مدرن LAN از این کابل استفاده می کنند.

این کابل از جفت سیم های مسی عایق بندی شده با کد رنگی تشکیل شده است. هر دو سیم به دور یکدیگر می پیچند تا جفت شوند. معمولاً چهار جفت وجود دارد. هر جفت دارای یک سیم رنگ ثابت و یک سیم رنگی است. رنگ های ثابت آبی، قهوه ای، سبز و نارنجی هستند. در رنگ نواری، رنگ ثابت با رنگ سفید مخلوط می شود.

بر اساس نحوه کنده شدن جفت ها در غلاف پلاستیکی، دو نوع کابل جفت پیچ خورده وجود دارد. UTP و STP.

در کابل UTP (Unshielded Twisted-Pair) همه جفت ها در یک غلاف پلاستیکی پیچیده می شوند.

در کابل STP (جفت پیچ خورده محافظ)، هر جفت با یک محافظ فلزی اضافی پیچیده می‌شود، سپس همه جفت‌ها در یک غلاف پلاستیکی بیرونی پیچیده می‌شوند.

شباهت ها و تفاوت های کابل های STP و UTP

 • هر دو STP و UTP می توانند اطلاعات را با سرعت های 10 مگابیت بر ثانیه، 100 مگابیت در ثانیه، 1 گیگابیت بر ثانیه و 10 گیگابیت در ثانیه انتقال دهند.
 • از آنجایی که کابل STP حاوی مواد بیشتری است، گرانتر از کابل UTP است.
 • هر دو کابل از همان کانکتورهای مدولار RJ-45 استفاده می کنند.
 • هر دو کابل می توانند حداکثر 1024 گره را در هر بخش در خود جای دهند.
 • STP نسبت به کابل UTP مقاومت بیشتری نسبت به نویز و EMI دارد.
 • حداکثر طول سگمنت برای هر دو کابل 100 متر یا 328 فوت است.
 • تصویر زیر هر دو نوع کابل جفت تابیده را نشان می دهد.

     Cat

 • Cat 1، 2، 3، 4، 5 قدیمی هستند و در هیچ شبکه LAN مدرن استفاده نمی شوند.
  Cat 7 هنوز یک فناوری جدید است و معمولاً استفاده نمی شود.
  Cat 5e, 6, 6a کابل های Twisted-Pair متداول هستند.

 

 • کابل فیبر نوری

این کابل از یک هسته، روکش، بافر و ژاکت تشکیل میشود. هسته از رشته های نازک شیشه یا پلاستیک ساخته شده است که می تواند اطلاعات را در مسافت های طولانی حمل کند. هسته در روکش پیچیده شده است. روکش در بافر پیچیده شده است، و بافر در ژاکت پیچیده شده است.

 • Core سیگنال های data را به شکل نور حمل می کند.
 • روکش نور را به هسته منعکس می کند.
 • بافر نور را از نشت محافظت می کند.
 • ژاکت از کابل در برابر آسیب فیزیکی محافظت می کند.
 • کابل فیبر نوری کاملاً در برابر EMI و RFI مصون است. این کابل می تواند اطلاعات را در مسافت طولانی با بالاترین سرعت انتقال دهد. می تواند اطلاعات را تا 40 کیلومتر با سرعت 100 گیگابیت بر ثانیه انتقال دهد.

فیبر نوری از نور برای ارسال اطلاعات استفاده می کند. نور را از یک نقطه پایانی به نقطه دیگر منعکس می کند. بر اساس تعداد پرتوهای نور در یک زمان معین، دو نوع کابل فیبر نوری وجود دارد. SMF و MMF.

 

کابل شبکه

قیمت کابل شبکه  CAT6

کابل های CAT6 یک جفت کابل پیچیده استاندارد برای اترنت و دیگر لایه های فیزیکی شبکه است که مطابق با استانداردهای 5/5e و استاندارد کابل 3 سازگار است. که استاندارد آن توسط اتحادیه صنعت ارتباط از راه دور و اتحادیه صنایع الکترونیکی (EIA/TIA) معرفی شدند. در واقع Category6 نسل ششم از زوج کابل های اترنتTwisted-Pair است. که در شبکه های خانگی و اداری مورد استفاده قرار می گیرد .

کابل های CAT6 اطلاعات گیگابیت اترنت را به میزان یک گیگابیت در ثانیه پشتیبانی می کند. هر کابل CAT6 می تواند امکان برقراری ارتباط هایی تا فاصله 50 متر (164 فوت) و تا سرعت 10 گیگابیت اترنت فراهم کند. کابل CAT6 دربردانده 4 جفت سیم مسی است و از همه این جفت سیم ها برای ارائه بهترین عملکرد خود استفاده می کند.

چگونگی نصب کابل شبکه  CAT6

کابل های رده 6 و 6A باید به درستی نصب میشود تا به مشخصات مورد نیاز برسد. کابل نباید بیش از حد محکم و یا خم شود (شعاع خمش باید حداقل چهار برابر قطر بیرونی کابل باشد. جفت سیم ها نباید باز شود و پوسته خارجی نباید بیشتر از 0.5 در 12.7 میلی متر) باشد.
برای بهبود عملکرد کابل Cat6 در محیط های تداخل الکترومغناطیسی بالا (EMI) لازم است که از کابل محافظت شود. این محافظ احتمال خراب شدن EMI را بر روی اطلاعات کابل کاهش می دهد. محافظ معمولا از یک پایه کابل به طرف دیگر با استفاده از یک سیم کششی که از طریق کابل در کنار جفت های پیچیده اجرا و حفظ می شود. اتصال الکتریکی سپر به شاسی در هر انتها نیز از طریق جک ها انجام می شود.

قیمت کابل شبکه

کابل شبکه که به عنوان کابل اترنت نیز شناخته می شود، نوعی کابل است که برای اتصال شبکه های کامپیوتری استفاده می شود. این کابل ها اطلاعات ها و اطلاعات را بین دو یا چند دستگاه مانند کامپیوتر، روتر، مودم و سوئیچ انتقال می دهند. آنها معمولاً از جنس مس هستند. و دارای هشت پین هستند. با توجه به نوسانات قیمت تجهیزات شبکه برای خرید کابل شبکه متری به فروشگاه اینترنتی آراد شبکه مراجعه فرمایید.

قیمت کابل شبکه متری

لازم به ذکر است قبل از خرید تجهیزات شبکه ابتدا لیستی از خواسته های خود، لوازم مورد نیاز و بودجه که در نظر گرفته اید، تهیه کنید. همچنین می توانید برای اطلاع از قیمت کابل شبکه متری با شماره مستقیم 09126857619 در تماس باشید.

برای اطلاع از جشنواره های فروش ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

سوالات متداول | کابل شبکه

 

 • 4 نوع کابل شبکه چیست؟
  چهار نوع کابل شبکه:
  کابل هممحور. این سیستم به ندرت استفاده می شود.
  کابل twisted pair محافظ (STP). بیشتر در تاسیسات تجاری استفاده می شود.
  کابل فیبر نوری این شامل چندین لایه از مواد محافظ است که یک هسته شیشه ای مرکزی را احاطه کرده است.
  کابل جفت تابیده بدون محافظ.

 

 • کابل شبکه چه کاربردهایی دارد؟

  کابل های شبکه برای اتصال و انتقال اطلاعات بین رایانه ها، روترها، سوئیچ ها و شبکه های فضای ذخیره سازی استفاده می شود. این کابل ها در اصل حامل یا رسانه ای هستند که اطلاعات از طریق آنها جریان می یابد.

 

 • اترنت وای فای است یا LAN؟
  WiFi یک شبکه بی سیم برای اتصال دستگاه های مجاور به یکدیگر و اشتراک گذاری اینترنت از طریق هات اسپات است. اترنت یک استاندارد شبکه LAN است که در شبکه LAN سیمی استفاده می شود. WiFi بر اساس مشخصات IEEE 802.11x است که در آن x نسخه های WiFi است.

 

 • اترنت یعنی چه؟
  اترنت فناوری سنتی برای اتصال دستگاه ها در یک شبکه محلی سیمی (LAN) یا شبکه گسترده (WAN) است. این دستگاه ها را قادر می سازد از طریق یک پروتکل با یکدیگر ارتباط برقرار کنند که مجموعه ای از قوانین یا زبان مشترک شبکه است.

 

 • کدام پورت LAN سریعتر است؟
  سرعت: همانطور که در مقدمه بحث شد – اترنت سریع دارای سرعت 100 مگابیت بر ثانیه است، در حالی که اترنت گیگابیت دارای سرعت 1000 مگابیت در ثانیه است که دقیقاً 10 برابر سریعتر از اترنت سریع است. از این میان، نوع اترنت سریع برای مشاغل کوچک یا برنامه های خانگی مناسب است که به سرعت بیش از 100 مگابیت بر ثانیه نیاز ندارند.

 

 • آیا کابل شبکه CAT6 یک کابل اترنت است؟
  CAT6 یک کابل twisted pair استاندارد برای اترنت است که با استانداردهای کابل CAT5/5e و CAT3 سازگار است. مانند CAT5e، کابل‌های CAT6 از بخش‌های اترنت گیگابیتی تا 100 متر پشتیبانی می‌کنند، اما امکان استفاده در شبکه‌های 10 گیگابیتی در فاصله محدود را نیز فراهم می‌کنند.

 

keyboard_arrow_up