کابل شبکه بلدن چیست؟

کابل شبکه بلدن چیست؟

سیستم شبکه برق رسانی یکی از مهم ترین فعالیت هایی است که در اطراف ما انجام می شود. در این شبکه تجهیزات مهمی به کار برده می شود، که یکی از مهم ترین این آیتم ها، کابل شبکه بلدن است. شاید با خود بپرسید که کابل شبکه بلدن چیست؟ نگران نباشید، در این مقاله قصد داریم به این سوال شما پاسخ دهیم. تا بتوانید با خیال آسوده و با آگاهی کامل محصول خود را تهیه کنید.

کابل شبکه بلدن

شاید ابتدا فکر کنید که بلدن نام یک محصول است. در صورتی که این طور نیست، اشتباه نکنید.

بلدن نام یک شرکت تولیدکننده مطرح در زمینه تولید انواع کابل های شبکه برق رسانی می باشد، که نقش به سزایی را در عرضه بهترین نوع این محصولات بازی می کند.

به این ترتیب اکنون متوجه این موضوع شدید که کابل شبکه بلدن چیست؟ این محصول معمولا برای شبکه های کامپیوتری در انتقال داه ها استفاده می شود.

شرکت بلدن در واقع در تولید انواع کابل، تجهیزات و وسایل الکترونیکی شبکه فعالیت می کند، و توانسته نقش پررنگی را در این زمینه بازی کند.

بهتر بدانید با توجه به کاربرد مهمی که این محصول به عهده دارد، در انواع گوناگونی طراحی و ساخته شده است، که در این مقاله درباره اینکه کابل شبکه بلدن چیست صحبت خواهیم کرد.

به این وسیله هر یک از انواع این کابل شبکه برای فعالیت های مختلفی به کار برده می شود. در این صورت می توانید یک پروژه ایده آل و تمام کمال را به وسیله انواع این محصول انجام دهید.

همچنین بلدن با کیفیت ترین نوع انواع این کابل را برای شما طراحی کرده و بدون نگرانی از آسیب می توانید از آن ها بهره ببرید. برای آشنا شدن با انواع کابل شبکه بلدن و نحوه کاربرد آن ها با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید درباره: تجهیزات شبکه و کاربرد آنها

انواع دسته بندی کابل بلدن

همانطور که ذکر شد، اگر از شما پرسیده شد که کابل شبکه بلدن چیست؟ باید بگویید به انواع کابل هایی که در ارتباطات شبکه های کامپیوتری و آی تی مورد استفاده واقع می شود، کابل بلدن گفته می شود.

همچنین این کابل ها در انواع گوناگونی طراحی شده اند که به شرح زیر می باشد:

کابل کواکسیال

اگر به دنبال این نوع کابل ها رفتید، و با نام هم محور مواجه شدید، تعجب نکنید، زیرا به این نوع کابل های شبکه، کابل های هم محور نیز گفته می شود.

معمولا این نوع کابل های بلدن در آنتن های آنالوگ و دیجیتالی مورد استفاه واقع می شوند. بهتر بدانید اغلب افرادی هستند که از این کابل در این شرایط استفاده نمی کنند،

ولی با مشکلاتی شامل هزینه نصب و نگهداری بالا، افت سیگنال در مسافت های طولانی، عدم پشتیبانی از شبکه ها و درگاه های نامناسب مواجه خواهند شد.

به این ترتیب برای رسیدن به پهنای باند بالا و مقاومت زیاد در برابر نویزها بهتر که از این نوع کابل استفاده شود.

کابل زوج های به هم تابیده

بهتر بدانید که این نوع کابل در انواع گوناگونی نیز موجود می باشد، که شامل کابل شبکه بدون شیلد و کابل شبکه شیلددار می باشد.

شاید نام این نوع کابل برایتان جالب باشد و بخواهید بدانید که دلیل این نامگذاری چیست. بهتر بگویم که دلیل نامگذاری این کابل، این است که سیم های آن به صورت بافته شده به یکدیگر طراحی شده اند

و دلیل این اسم شکل ساختاری آن است، که به صورت مارپیچی می باشد. این کابل ها معمولا برای اتصال دو کامپیوتر به یکدیگر یا دستگاه های شبکه به روترها و سوئیچ ها مورد استفاده واقع می شوند.

کابل فیبر نوری

همانطور که از نام این کابل های بلدن پیداست، به صورتی طراحی شده اند، که می توانند اطلاعات را به سرعت نور انتقال دهند.

به این شکل در شبکه های پر سرعت مورد استفاده واقع می شود. به همین ترتیب تهیه این نوع کابل ها را برای شبکه های معمولی از سرتان بیرون کنید، زیرا اصلا انتخاب درستی نیست.

این کابل ها از رشته های باریک و بسیار شفافی ساخته شده اند، که با کوچک ترین اشتباهی در هنگام نصب ممکن دچار خراشیدگی شوند. به همین دلیل باید بسیار دقت کنید.

کابل های شبکه بلدن به چه صورت دسته بندی می شوند؟

کابل ها به دلیل آنکه از تجهیزات مهم به حساب می آیند، باید با توجه به شرایط ویژهای تولید شوند. در واقع تولید آن ها بی برنامه نیست.

به همین دلیل لازم با استانداردهای مهم در ساخت این کابل های بلدن آشنا شوید. کابل های شبکه بلدن توسط این شرکت مطرح و ایده آل، با توجه به کاربردهای مهمی که دارد،

در انواع تولید شده، براساس مشخصات فنی، مانند سرعت، جنس و نسل تکنولوژی طراحی می شوند. به این ترتیب بر اساس این استانداردها مورد استفاده واقع می شوند.

به این صورت هر چه شماره این دسته بندی ها افزایش پیدا کند، سرعت کابل بیشتر و میزان نویز آن نیز کمتر خواهد شد.

در این حیطه کابل بلدن در انواع دیگری نیز وجود دارد، که به صورت زیر می باشد:

کابل شبکه بلدن Cat 6 UTP CCA

این نوع کابل از جنس پی وی سی ساخته شده است و سرعت انتقال 1 گیگابایت بر ثانیه را در پهنای باند250به عهده دارد.

همچنین نوع یو تی پی آن بدون شیلد بوده و نوع سی سی ای دارای کیفیت عالی و بی نظیری می باشد، که از جنس مس و آلومینیوم تولید شده است.

کابل شبکه بلدن Cat 5 E UTP

کابل های کت 5 از جنس سی سی سی ساخته شده  و دارای روکش پی وی سی می باشند. همچنین می توانند 100 مگابایت بر ثانیه را در پهنای باند 100 مگاهرتز انتقال دهند.

نوع یو تی پی این کابل بدون شیلد می باشد و نوع سی سی ای، از مس ساخته شده است. این نوع کابل سرعت بالایی در انتقال داده ها دارد و مقاومت آن بالا می باشد.

نتیجه گیری

در این مقاله به تمام اطلاعات لازم راجع به اینکه کابل شبکه بلدن چیست؟ پرداختیم.

پس بدانید که این کابل ها مهم ترین تجهیزات محسوب می شوند، که باید آن ها را در راه اندازی یک شبکه کامپیوتری در یک انتخاب درست تهیه کنید.

این نوع کابل تولید شده در بلدن، دارای کیفیت و مقاومت بالایی می باشد. پس بهتر آن را در اولویت خرید قرار دهید.

keyboard_arrow_up