کابل lan اصل لگراند

کابل LAN اصل لگراند

اگر به دنبال خرید کابل شبکه هستید مطمعنا درباره برند لگراند شنیده اید . در ابتدا بیایید که با هم ببینیم کابل شبکه LAN چیست و سپس از تاریخچه شرکت لگراند و خدماتش در زمینه تجهیزات شبکه با خبر شویم. شما میتوانید کابل شبکه اصلی لگراند را از فروشگاه ما سفارش دهید. با ما همراه باشید.

شروع یک شبکه محلی (LAN) در دهه 1970 در مراحل اولیه اتصال به اینترنت آغاز شد، زمانی که نیاز به اتصالات پرسرعت کامپیوترها در دانشگاه ها و آزمایشگاه ها در بسیاری از موسسات دانشگاهی افزایش یافت. یکی از شرکت های بزرگ فناوری در آن دوران بود. زیراکس. در سالهای 1973-1974 زیراکس اترنت را به جهان معرفی کرد و به زودی جهان نیز شبکه محلی محلی را توسعه داد. در سال 1977، بانک چیس در شهر نیویورک اولین ساختمان بزرگ و سازمان شرکتی بود که شبکه LAN را نصب و به امکانات خود معرفی کرد.

 

از کابل LAN برای اتصال کامپیوترها و سخت افزارها برای تشکیل شبکه LAN استفاده می شود. LAN نام رایجی است که به عنوان مخفف “شبکه محلی” دستگاه ها استفاده می شود.

این کابل ها از سیم کشی مسی تشکیل شده و در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند. دو کابل پرکاربرد کابل Cat5 و Cat6 هستند. به سادگی، کابل مناسب را به پورت سمت راست روتر بی سیم، سوئیچ شبکه یا سایر دستگاه های متصل خود وصل کنید.

آیا کابل LAN و اترنت یکسان است؟

آیا کابل لان و اترنت یکی هستند؟ این یک سوال بسیار رایج است که حتی بسیاری از افراد دارای مهارت فنی اغلب در مورد آن گیج می شوند. تفاوت بسیار کوچک است. برای اطلاعات بیشتر در مورد کابل های اترنت برتر اینجا را کلیک کنید . در اینجا  بهترین کابل اترنت برای بازی و به طور خاص تر، بهترین کابل Ethernet برای PS4 وجود دارد.

به طور کلی، یک کابل LAN و یک کابل اترنت عملا یک چیز هستند. هر یک به عنوان یک “کابل شبکه” در نظر گرفته می شود که اتصال را در یک سیستم یا دستگاه امکان پذیر می کند. اگر کابل اترنت را انتخاب کردید، در مورد  مزایای ارتقاء CAT 6 به CAT 7 یا گزینه های ارتقاء CAT 7 در مقابل CAT 8 اطلاعات بیشتری کسب کنید .

شباهت ها و تفاوت ها حتی بین  گزینه های ارتقاء CAT6 در مقابل CAT 6A  و  گزینه های ارتقاء CAT6 در مقابل CAT 6E نیز مشخص است.

تقریباً تمام دستگاه‌های مدرن از رایانه‌ها و تلویزیون‌ها گرفته تا تلفن‌ها و روترها همگی از کابل شبکه استفاده می‌کنند. بدون این کابل ها، تعداد زیادی از این دستگاه های مدرن نمی توانند به اینترنت و شبکه جهانی وب دسترسی داشته باشند.

 

نام “کابل شبکه” یک اصطلاح کلی است که کاربردهای مختلفی را در بر می گیرد. فناوری پشت کابل LAN و کابل اترنت بسیار شبیه هستند، اما منشأ متفاوتی از آغاز ساده خود دارند. اگر به دنبال دسترسی به اینترنت با سیم استاندارد هستید، مطمئن شوید که نوع کابل و طول مناسب برای مسافت را انتخاب کنید. برخی از کابل های خاص پهنای باند بالاتری برای سرعت اینترنت بهتر خواهند داشت که به تفاوت سیگنال و کیفیت بستگی دارد.

 

کابل لن

در بیشتر موارد، هر نوع کابل اطلاعات خاصی که به شبکه های کامپیوتری کمک می کند را می توان کابل LAN در نظر گرفت. این به این دلیل است که این نوع کابل ها از یک شبکه محلی (LAN) پشتیبانی می کنند.

به ویژه، این کابل های شبکه کامپیوتری به طور ویژه برای استفاده در فواصل کوچک در یک محدوده معین طراحی شده اند. اکثر این کابل ها حاوی نوعی کواکس و اجزای دیگر هستند که در نهایت با کابل BNC یا کابل اترنت به پایان می رسد.

به این ترتیب، بسیاری از این کابل ها از اتصالات سیمی برای اتصال یا دسترسی به هر نوع اطلاعات استفاده می کنند. دو ویژگی اصلی که به تمایز کابل های LAN مختلف از یکدیگر کمک می کند، توپولوژی شبکه و ویژگی های رسانه است.

توپولوژی شبکه به موقعیت جغرافیایی ماشین‌ها و نحوه اتصال شبکه محلی به اینترنت اشاره دارد. مشخصه رسانه به اتصال فیزیکی دستگاه به شبکه واقعی اشاره دارد.

کابل شبکه اصلی لگراند

کابل LAN

کابل LAN کلاینت/سرور به عنوان یک کابل LAN دو لایه نیز شناخته می شود، که در آن از رایانه های قدرتمندی به نام شبکه تشکیل شده است که به مدیریت ترافیک شبکه، درایوهای دیسک، چاپگرها، تجهیزات جانبی و سایر سخت افزارها کمک می کند. به این ترتیب، این کابل ها هم به رایانه های شخصی یا هم به ایستگاه های کاری خدمات می دهند تا به اجرای برنامه های خاص کمک کنند.

شبکه های محلی همتا به همتا در مقایسه با کابل های LAN مشتری/سرور، بار کاری سنگینی را انجام نمی دهند. مشخصه همتا به همتا (p2p) این نوع کابل نشان می دهد که هر کامپیوتر یا گره سهم برابری در اجرای شبکه محلی (LAN) خواهد داشت.

از آنجایی که کابل‌های LAN به انتقال دیتا با سرعت بسیار بالاتری نسبت به اتصالات خط تلفن کمک می‌کنند، محدودیت تعداد رایانه‌های درون شبکه که می‌توانند از آن‌ها پشتیبانی کنند و همچنین حداکثر فواصل انتقال اطلاعات وجود دارد. این شبکه گسترده‌تر تحت پوشش جدید به عنوان شبکه گسترده (WAN) نیز شناخته می‌شود.

کابل شبکه اصلی لگراند

کابل اترنت

رایج ترین نوع کابل شبکه اترنت UTP (Unshielded Twisted Pair) است. این کابل Unshielded Twisted Pair یک نوع کابل شبکه است که برای در دسترس بودن در گریدهای مختلفی عرضه می شود و رایج ترین آن CAT5 است. اگرچه همه سیم های شبکه اترنت بدون محافظ نیستند، باید توجه داشت که برخی از آنها STP هستند.

حال که با کابل های شبکه اشنا شدیم بهتر است  خدمات شرکت لگراند را در این زمینه مشاهده کنیم.

شرکت لگراند

این شرکت یک شرکت صنعتی فرانسوی است که درشهر لیموژ فرانسه شروع به  کار کرد .این شرکت  در فروش محصولات و تجهیزات الکتریکال و شبکه، ، یکی از شرکت های پیشتاز جهان می­باشد.در سال 2011، لگراند بزرگ­ترین شرکت دنیا در زمینه کلید و پریز (با داشتن 20 % بازار جهانی) و در زمینه مدیریت کابل از جمله ترانک لگراند (با داشتن 15% بازار جهانی) شناخته شد، که 75 درصد از گردش مالی این شرکت را در سطح بین المللی تامین می­کرد. شرکت لگراند، در 27 کشور، در حداقل یکی از زمینه های اصلی کسب و کار خود پیشتاز بازار می­باشد.

لگراند در هند مقام دوم را در فروش کلید و پریز و مقام اول را در فروش فیوز مینیاتوری و تابلوهای توزیع داراست.گروه لگراند در حال گسترش دامنه محصولات خود با بهره گیری از “فن آوری های صرفه جویی در انرژی” و “توسعه پایدار” می­باشد، و همچنین محصولات جدیدی برای “نصب سلول های فتوولتائیک” و “کنترل روشنایی” به تولیدات خود افزوده است.

کابل شبکه اصلی لگراند

انواع کابل شبکه لگراند

لگراند یکی از تولید کنندگان برتر کابل شبکه در جهان است. لگراند در انواع مختلفی عرضه می شوند که هر کدام دارای کاربرد خاصی هستند.

کابل شبکه UTP لگراند

 UTP (Unshielded Twisted Pair) یک کابل شبکه بدون شیلد است که از چهار زوج سیم تابیده تشکیل شده است. این کابل ها معمولاً برای مسافت های کوتاه استفاده می شوند و برای محیط های صنعتی مناسب نیستند.

کابل شبکه FTP لگراند

کابل شبکه FTP (Foiled Twisted Pair) یک کابل شبکه با فویل آلومینیومی است که از چهار زوج سیم تابیده تشکیل شده است. این کابل ها در برابر تداخل الکترومغناطیسی (EMI) مقاوم هستند و برای مسافت های کوتاه تا متوسط ​​مناسب هستند.

کابل شبکه STP لگراند

کابل شبکه STP (Shielded Twisted Pair) یک کابل شبکه با شیلد مسی است که از چهار زوج سیم تابیده تشکیل شده است. این کابل ها در برابر تداخل الکترومغناطیسی (EMI) بسیار مقاوم هستند و برای مسافت های متوسط ​​تا طولانی مناسب هستند.

کابل شبکه SFTP لگراند

کابل شبکه SFTP (Shielded Foiled Twisted Pair) یک کابل شبکه با فویل آلومینیومی و شیلد مسی است که از چهار زوج سیم تابیده تشکیل شده است. این کابل ها در برابر تداخل الکترومغناطیسی (EMI) بسیار مقاوم هستند و برای مسافت های طولانی مناسب هستند.

کابل های شبکه لگراند در انواع مختلفی از نظر طول، رنگ و نوع جکت نیز عرضه می شوند.

 

کابل شبکه اصلی لگراند

تولیدات این شرکت بالغ بر 100000 عنوان محصول است که با توجه به آزمایشگاههای فنی و تکنولوژی کامپیوتری و الکتریکی در سطح دنیا می باشد . این شرکت به دلیل دارا بودن طیف وسیعی از محصولات، پاسخگوی کلیه نیازهای پروژه های شبکه و برق می باشد و رضایت مشتریان را همواره مبنای کارهای خود قرار داده است . همچنین این شرکت تنوع محصولات تولیدی خود را مطابق با نیازهای روز بازار جهانی قرار داده است.هنگامی که شما لگراند را انتخاب می کنید، رهبر جهان زیرساخت های برق و دیجیتال در صنعت ساخت و ساز،  در حال ارائه خدمات برای شماست . کابل های شبکه شرکت لگراند به 2 دسته اصلی و تقلبی تقسیم میشوند.

هنگامی که شما لگراند را انتخاب می کنید، از متخصصانی که از طراحی تا تکمیل پشتیبانی می کنند کمک می گیرید و به شما کمک می کنند که پروژه خود را انجام دهید.شما میتوانید از میان گزینه های نوآورانه این شرکت برای ساخت راه حل ها و انتخاب سیستم هایی که از آخرین پیشرفت های تکنولوژی استفاده می کنند، انتخاب کنید.شرکت لگراند فرانسه در سال 1354 شمسی با تاسیس شرکت صنایع الکتریکی البرز فعالیت خود را  در ایران آغاز نمود.

شرکت لگراند پاسخگوی مناسبی برای تمامی نیازهای الکتریکی از جمله ایجاد سیستم اتوماسیون در منازل و ساختمان های اداری، توزیع انرژی الکتریکی و اطلاعات، کنترل، سیستم های امنیتی و ایمنی و همچنین برق رسانی در ساختمان های صنعتی باشد.

همچنین این شرکت رقبای بزرگ و سرسختی مانند اشنایدر و نگزنس دارد که آنها هم در این زمینه حرف هایی برای گفتن دارند.

برای مقایسه قیمت کابل شبکه نگزنس و لگراند روی این لینک کلیک کنید.

در هنگام خرید حتما از اصلی بودن کابل شبکه لگراند اطمینان حاصل کنید.

نمایندگی کابل شبکه لگراند

یک نمایندگی فروش کابل شبکه باید دارای ویژگی های زیر باشد تا بتواند رضایت مشتریان خود را جلب کند:

تنوع محصولات: نمایندگی باید تنوع بالایی از کابل های شبکه را در اختیار داشته باشد تا بتواند نیازهای مختلف مشتریان خود را برآورده کند. این تنوع باید شامل انواع کابل های شبکه از نظر دسته بندی، طول، رنگ، جنس روکش و نوع جکت باشد.

کیفیت محصولات: نمایندگی باید محصولات باکیفیتی را به مشتریان خود ارائه دهد. کیفیت محصولات باید از نظر مواد اولیه، ساخت و ساز و عملکرد تضمین شده باشد.

قیمت مناسب: نمایندگی باید محصولات خود را با قیمت مناسب ارائه دهد. قیمت محصولات باید رقابتی باشد و ارزش خرید بالایی داشته باشد.

خدمات پس از فروش: نمایندگی باید خدمات پس از فروش مناسبی را به مشتریان خود ارائه دهد. این خدمات شامل گارانتی محصولات، تعمیر و نگهداری محصولات و آموزش استفاده از محصولات می باشد.

شما میتوانید برای خرید کالای مورد نظر خود از فروشگاه اینترنتی آراد شبکه دیدن فرمایید تا بتوانید از طیف وسیعی از محصولات ، کالای مورد نظر خود را با بهترین قیمت و کیفیت تهیه کنید.

keyboard_arrow_up