جستجو

محصول پیشنهادی

جدیدترین محصولات

آخرین مقالات

باما تماس بگیرید

خرید بهترین کابل شبکه لن

یکی از مهم‌ترین تجهیزات پسیو شبکه کابل‌ها هستند که در تمامی شبکه‌های کامپیوتری و مخابراتی از نمونه‌های مختلف این کابل‌ها استفاده می‌شود. این دسته از تجهیزات به‌دلیل تنوع و کاربرد زیادی که در شبکه‌ها دارند توسط شرکت‌های مختلفی در سطح جهان تولید و عرضه می‌شوند. در این مقاله با ما همراه باشید تا بتوانیم در خرید بهترین کابل شبکه لن شما را یاری کنیم.

 چگونه متناسب با نیاز خود بهترین کابل اترنت را انتخاب کنید؟

کابل های شبکه مانند سرور مرکزی و سوئیچ ها، بر بازدهی و ارتباطات کلی اثرگذار هستند. از Cat5e می‌توان در بسیاری از خانه‌ها و دفاتر کار استفاده کرد. Cat6 و Cat6a در برپا کردن یک شبکه‌ی بزرگ مانند مراکز داده و سرورهای پرسرعت کاربرد دارند. به هر حال تصمیم نهایی شما به نیاز شما و تقاضای شبکه‌ی شما بستگی دارد. قبل از تصمیم‌گیری لطفاً موارد زیر را در نظر بگیرید زیرا در خرید بهترین کابل شبکه لن موثر هستند:

سرعت اینترنت خانه

   اگر سرعت شما در حد گیگابایت است، خرید کابل شبکه قدیمی به اندازه زیادی از سرعت شما می‌کاهد. اگر سرعت کمتری دارید مثلا بین 10 تا 20 مگابیت بر ثانیه، یک کابل Cat 5 یا جدیدتر کارتان را راه می‌اندازد و نیازی نیست به سراغ کابل‌هایی بروید که از سرعت 1 گیگابیت بر ثانیه پشتیبانی می‌کنند.

 سرعت داخل شبکه

این مورد برای بیشتر کاربران خانگی اهمیت زیادی ندارد؛ ولی اگر به صورت مداوم فایل‌های حجیم را بین کامپیوترهای داخل شبکه انتقال می‌دهید یا محتوای ویدیویی با کیفیت بالا در شبکه پخش می‌کنید، یک کابل اترنت باکیفیت تاثیر قابل توجهی بر سرعت انتقال داده‌های درون شبکه خواهد گذاشت. اما اگر این مورد برایتان مهم نیست و فقط در اینترنت فعالیت می‌کنید، نیازی به یک شبکه داخلی با سرعت بالا ندارید.

مودم

بسیاری از روترهای موجود در بازار حداکثر از سرعت اترنت 100 مگابیت بر ثانیه پشتیبانی می‌کنند؛ در نتیجه اگر یک کابل جدیدتر از Cat 5 را به آن‌ها وصل کنید، هیچ تاثیری بر روی سرعت شما نخواهد داشت و فقط هزینه اضافی پرداخت کرده‌اید. حتی بهترین و گرانقیمت‌ترین روترهای خانگی نیز ندرتا از سرعتی بالای گیگابیت پشتیبانی می‌کنند؛ به همین دلیل خرید کابل شبکه مثل Cat 7 یا Cat 7a فایده‌ای ندارد.

با توجه به مواردی که در بالا برای خرید کابل شبکه به آن‌ها اشاره کردیم، Cat 6 احتمالا کابلی است که بهتر از همه مناسب شما باشد. حتی کابل Cat 5e نیز برای بسیاری از کاربران خانگی کافی است.

کابل های لن انواع زیادی دارند که پرکاربردترین آنها را در ادامه برای شما نام خواهیم برد:خرید بهترین کابل شبکه لن

کابل شبکه لن Cat5 چیست؟

Cat5 یا همان کابل دسته‌ی 5 نوع قدیمی‌تری از کابل‌های شبکه‌ی اترنت است. طراحی این کابل به گونه‌ای است که می‌تواند از سرعت‌های نظری 10 تا 100 مگابیت بر ثانیه پشتیبانی کند. سرعت این کابل به ویژه زمانی که کابل کوتاه‌تر است می‌تواند به گیگابیت نیز برسد. با این حال تضمینی در این امر وجود ندارد. در حال حاضر این کابل را به ندرت می‌توان در بازار پیدا کرد، هرچند که این کابل همچنان در برخی از روترها، سوییچ‌ها و یا دستگاه‌های شبکه‌ای دیگر کاربرد دارد. قیمت کابل شبکه Cat5 به نسبت کابلCat5eکمتر می‌باشد.

کابل شبکه لن Cat5e چیست؟

کابل Cat5e (نسخه‌ی ارتقاءیافته‌ی دسته‌ی 5) به نسخه‌ی بهبودیافته‌ی Cat5 معروف است. این کابل با توجه به ظرفیت بیشتر حمل سیگنال از کابل Cat5 سریع‌تر است. Cat5e به گونه‌ای طراحی شده است که بتواند در فواصل کوتاه اترنت سریع و اترنت دارای سرعت گیگابیت را پشتیبانی کند. این کابل نیز در کنار کابل Cat5 دارای سازگاری عقب رو است. این کابل دوام بهتری نیز دارد، زیرا کیفیت پوشش حفاظتی PVC آن نسبت به Cat5 بهتر است.کابل Cat5e برای برطرف کردن اغلب نیازهای سیم‌کشی داده بسیار مناسب است.خرید بهترین کابل شبکه لن

کابل شبکه لنCat6 چیست؟

کابل Cat6 یا همان دسته‌ی 6 یک مرحله بهتر از Cat5e است و به ویژه برای انتقال مداوم داده در سرعت‌های گیگابیتی طراحی شده است. زمانی که بحث تداخل در میان باشد، این کابل مشخصات سخت‌گیرانه‌تری دارد. با توجه به این که بهبود تداخل در استفاده‌ی منظم تفاوت چندانی ایجاد نمی‌کند، عجله‌ای برای ارتقاء کابل Cat6 وجود ندارد. به هر حال اگر می‌خواهید کابل جدیدی خریداری کنید، می‌توانید این کابل را که نسبت به کابل‌های قبلی بهتر است، امتحان کنید.

کابل شبکه لن Cat6a چیست؟

کابل CAT6a ‌که همان تقویت شده CAT6 است برای سرعت 10 گیگابیت طراحی شده و در کنار تمامی استانداردهای حاضر دارای قابلیت سازگاری با تجهیزات قدیمی‌تر را نیز دارد. علاوه بر این از کابل Cat6a می‌توان در صنایعی که در راستای پشتیبانی از برنامه‌های دارای پهنای باند بسیار زیاد و فشرده از پلتفرم‌های محاسبه‌ای دارای عملکرد بالا استفاده می‌کنند، بهره گرفت. مزارع سرور Server Farm، شبکه‌های ذخیره‌سازی، مراکز داده و قابلیت اتصال بهتر به بخش‌های بهتر شبکه از جمله کاربردهای رایج G10 یا Cat6a هستند.خرید بهترین کابل شبکه لن

بهترین کابل شبکه لن و کاربرد آن

1. کابل کواکسیکال(Coxical) یا هم‌محور مسی

کابل کواکسیال نوعی کابل مسی است که به دلیل محافط فلزی و اجزایی که در ساختار آن وجود دارد، از تداخل سیگنال‌ها جلوگیری می‌کند. از این کابل برای انتقال صدا و تصویر از آنتن به تلوزیون استفاده می‌کردند.

2. کابل شبکه زوج به هم تابیده(Twisted Pair)

کابل‌های به هم تابیده در شبکه‌های اترنت شامل چهار جفت سیم هستند که درون یک کابل قرار گرفته‌اند. کابل شبکه زوج با کابل ساختاریافته استاندارد مسی تفاوت دارد به این دلیل که کابل زوج به منظور منعطف بودن به صورت رشته‌ای از سیم‌ها به هم ریسیده شده در حالی که کابل استاندارد تنها یک کابل مسی جامد است.

3. کابل فیبر نوری(Fiber Optic)

کابل‌ فیبر نوری با سرعت نور داده‌های دیجیتالی را ارسال می‌کنند. برای این‌کار نور را از طریق الیاف شیشه یا پلاستیک خالص انتقال می‌دهند.افت عبوری کم(Low insertion loss)، افت برگشتی بالا(High return loss)، تکرارپذیری خوب(repeatability)، تبادل خوب(good interchange) و سازگاری عالی محیطی(Environmental adaptability) این نوع کابل را متمایز می‌کند. این در حالی است که فیبر نوری به تنهایی قادر به اتصال به تجهیزات ارتباطی نمی‌باشد و همچون سیم لخت می‌ماند. برای اینکه بتوانیم امکان اتصال فیبر به ابزار و تجهیزات ارتباطی را فراهم کنیم نیاز به کانکتورهای متناسب با وسایل مناسب داریم. دو راه حل برای تبدیل فیبر نوری به پچ کورد استفاده از پیگتیل فیبرنوری(pigtail) و کیت فن‌اوت (fanout kit)است.خرید بهترین کابل شبکه لن

فیبر نوری پرهزینه است اما در مسافت طولانی به صرفه به حساب می‌آید زیرا که عملکرد قابل توجهی نشان داده و اتلاف کم‌تری دارد. همچنین از فیبر نوری در حسگرهایی که دقت بالایی لازم دارند هم استفاده می‌شود و می‌توانند انواع جریان الکتریکی، پرتو و شیمیایی را اندازه‌گیری کند.

شما از طریق این لینک میتوانید برای خرید بهترین کابل شبکه لن از فروشگاه اینترنتی آراد شبکه بازدید نمایید و از بین طیف وسیعی از کابل های شبکه کابل مورد نظر خود را با توجه به نیاز خود خریداری نمایید.

فروشگاه آراد شبکه با بیش از 6 سال سابقه کاری، به عنوان یک تامین کننده و توزیع کننده با داشتن ارتباطات و همکاری با واردکنندگان کابل های با کیفیت و داشتن استانداردهای ملی و بین المللی و عرضه ی کالاهای با کیفیت، یکی از موفق ترین فروشگاه های حضوری و اینترنتی در زمینه ی فروش کابل دوربین و شبکه و تجهیزات می باشد.

آدرس اینستاگرام ما