خرید کابل شبکه با کمترین قیمت

برای شروع این مقاله اجازه دهید با این جمله که LAN چیست شروع کنیم؟ LAN مخفف شبکه محلی است و یک شبکه کامپیوتری است که کامپیوترها را در یک منطقه خاص مانند خانه ها، دانشگاه ها، دفاتر، ساختمان های تجاری، آزمایشگاه ها و تقریباً هر مکان با طیف وسیعی از رایانه ها در مجاورت نزدیک به هم متصل می کند. شبکه های محلی در شبکه های کامپیوتری حیاتی هستند و تقریباً هر رایانه ای که استفاده می کنید به نوعی به دستگاه دیگری متصل است. برای خرید کابل شبکه (LAN) با کمترین قیمت تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

نه تنها اتصالات شبکه در مقیاس کوچک وجود دارد، بلکه اندازه آنها می تواند متفاوت باشد. شرکت‌ها و دولت‌های بزرگ می‌گویند در مورد مناطق وسیعی از زمین چطور؟ به این شبکه‌های گسترده می‌گویند.

شروع یک شبکه محلی (LAN) در دهه 1970 با افزایش نیاز به اتصالات پر سرعت کامپیوترها در دانشگاه ها و آزمایشگاه ها آغاز شد. با معرفی اترنت توسط زیراکس در سال‌های 1973-1974، شبکه LAN به زودی وارد عرصه رقابت شد. اولین معرفی LAN یک مورد استفاده عمده با نصب آن در سال 1977 در بانک چیس در شهر نیویورک صورت گرفت.

خرید کابل شبکه با کمترین قیمت

چه محصولاتی در شبکه LAN هستند؟

چه در خانه یا محل کار خود باشید، احتمالاً از نوعی شبکه LAN جدا خواهید بود. ساده ترین راه برای راه اندازی یک شبکه محلی (LAN) استفاده از کابل اترنت است. اما کابل LAN چطور؟ اینجاست که سوال مشتریان مطرح می شود.

 کابل LAN به همان کابل اترنت یا شبکه اشاره دارد. بنابراین هنگام خرید کابل LAN و با کابل اترنت یا شبکه مواجه شدید، خوب خواهید بود. بنابراین در تعریف کابل LAN کابلی است که به رایانه ها، سوئیچ های شبکه و سپس از سوییچ به روتر، مودم یا dsl متصل می شود که اینترنت شما را از یک ارائه دهنده خدمات اینترنتی تغذیه می کند. این دستگاه ها هنگامی که با یک LAN بی سیم، اترنت یا کابل شبکه به یکدیگر متصل می شوند، یک LAN (شبکه محلی) را تشکیل می دهند.

کابل های مورد استفاده برای LAN چیست؟

با توجه به اینکه شبکه LAN اتصال چندین کامپیوتر و سخت افزار شبکه است، کابل های مختلفی استفاده می شود. این شامل:

 • جفت پیچ خورده مسی (همچنین به عنوان کابل LAN، اترنت یا شبکه نیز شناخته می شود)
 • کابل هممحور
 • کابل فیبر

هر یک از این کابل ها دارای طرح ها و عملکردهای متفاوتی هستند که یک اتصال اترنت را تغذیه می کنند. برای بررسی مختصر این موارد، بیشتر از کابل کواکس برای اتصال از ISP به مودم خود استفاده می کنید. این نوع کابل به اتصالی که به شبکه شما دسترسی به اینترنت می دهد کمک می کند. کابل های کواکس معمولاً با محافظ در داخل آنها طراحی می شوند تا در مناطقی با EMI و فرکانس های بالاتر کار کنند.

کابل مسی جفت پیچ خورده رایج‌ترین کابلی است که برای اتصال رایانه‌ها، روترها، سوئیچ‌ها، چاپگرها، سیستم‌های بازی، دستگاه‌های PoE، دوربین‌های IP و موارد دیگر استفاده می‌شود. آنها در دسته های مختلفی قرار می گیرند مانند:

 • کابل Cat5e
 • کابل Cat6
 • کابل Cat6A
 • کابل Cat8

برای آشنایی با انواع کابل های شبکه  و کاربرد آنها لطفا این مقاله را مطالعه کنید.

خرید کابل شبکه با کمترین قیمت-کابل LAN

عملکرد

در اینجا توجه داشته باشید که هر یک از این کابل ها دارای امتیاز عملکرد متفاوتی هستند. این کابل ها اغلب برای اتصال سرعت به اترنت گیگابیتی و بالاتر استفاده می شوند. کابل های LAN نیز در نسخه های بدون محافظ و شیلد دار عرضه می شوند. کابل های LAN محافظ برای مناطق دارای EMI (تداخل الکترومغناطیسی) هستند. این امر در مطب پزشکان، اطراف برج های سلولی و ماشین آلات سنگین رایج است و به دلیل وجود فویل در این مناطق، کیفیت سیگنال بهتری را ارائه می دهد.

سیم های  LAN بدون محافظ در خانه ها و مشاغل شما نصب می شوند که هیچ EMI وجود نداشته باشد. کابل های شیلددار به دلیل مواد اضافی مورد استفاده و روش های مختلف ساخت، اغلب گران تر از کابل های بدون محافظ هستند. کابل جفت پیچ خورده مسی نیز انواع مختلفی دارد. آنها را در کابل های پچ، کابل های متقاطع و طول های حجیم خواهید دید.

کابل فیبر (کابل فیبر نوری) نوعی کابل است که از فیبرهای نوری برای انتقال نور ساخته شده است. این کابل می تواند سیگنال ها را در فواصل طولانی حمل کند و راه حل بسیار محبوب دیگری برای استفاده تجاری است.

انواع کابل فیبر نوری:

 • OFC – رسانای فیبر نوری
 • OFN – فیبر نوری غیر رسانا
 • OFCG –  استفاده عمومی رسانای فیبر نوری
 • OFNG –  فیبر نوری استفاده عمومی غیر رسانا
 • OFCP –  پلنوم رسانای فیبر نوری
 • OFNO –  پلنوم غیر رسانا فیبر نوری
 • OFCR –  بالابر رسانای فیبر نوری
 • OFNR – بالابر غیر رسانا فیبر نوری
 • OPGW – سیم زمین بالای کامپوزیت فیبر نوری
 • ADSS – تمام دی الکتریک خود پشتیبانی
 • OSP –  کابل فیبر نوری بیرون کارخانه
 • MDU –  کابل فیبر نوری چند واحد مسکونی

کابل های فیبر نیز معمولاً با انواع کانکتورهای مختلف یافت می شوند. برخی از این موارد عبارتند از:

 • SC به LC
 • SC به SC
 • ST به LC
 • ST به SC
 • LC به LC

 

خرید کابل شبکه با کمترین قیمت-کابل LAN

 

یک کابل LAN چگونه است؟

در اینجا نمونه ای از کابل LAN مسی جفت پیچ خورده آورده شده است:

در اینجا یک نمونه از کابل فیبر LAN آورده شده است:

آیا فناوری بی سیم می تواند یک شبکه محلی باشد؟

وقتی به بی سیم فکر می کنید به اتصالی فکر می کنید که کاملاً عاری از هر گونه کابل یا سخت افزار دیگری باشد. شاید تعجب کنید که بدانید، اما فناوری بی سیم در واقع می تواند یک شبکه محلی در نظر گرفته شود. محبوب ترین نوع فناوری بی سیمی که در مشاغل و خانه ها استفاده می کنیم WiFi است. شما می توانید یک LAN را به عنوان راهی برای اتصال چندین رایانه به یکدیگر در نظر بگیرید که از طریق WiFi امکان پذیر است.

 وای فای به دلیل سهولت استفاده در بین بسیاری از افراد محبوب شده است. راه اندازی سریع و نسبتاً عاری از هرگونه تعمیر و نگهداری است. همچنین می توانید از کابل های مسی برای اتصال به دستگاه های وای فای استفاده کنید. یک دستگاه وای فای رایج یک تکرار کننده بی سیم است و روتر بی سیم این دستگاه را می توان از طریق کابل LAN به چند روش مختلف متصل کرد.

 سیم کشی سخت اتصال قوی تری نسبت به وای فای به خصوص در شبکه ای با تعداد زیادی از کاربران فراهم می کند. این به شما مزایای عملکردی در تلویزیون‌های هوشمند، کنسول‌های بازی و رایانه‌هایتان می‌دهد.

خرید کابل شبکه با کمترین قیمت-کابل LAN

نتیجه

شبکه های محلی به طرق مختلف به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل شده اند. چه انجام بازی بر روی رایانه و چه طراحی گرافیک بر روی رایانه در محل کار، به احتمال زیاد شما از یک شبکه LAN جدا هستید. رایج‌ترین راه راه‌اندازی LAN در واقع با کابل LAN است که می‌تواند به کامپیوتر شما به سوییچ و سپس روتر یا مودم متصل شود. سپس یک جامعه کوچک از سخت افزار و کابل ایجاد شد که می توانیم آنها را به عنوان یک LAN توصیف کنیم.

حتی اگر این یک شبکه محلی در ساده ترین شکل آن باشد، LAN می تواند بسیار پیچیده باشد. حتی این امکان وجود دارد که یک LAN بتواند با چیزی به نام خط اجاره ای با LAN دیگری متصل شود. راه رایج دیگر از طریق VPN (شبکه خصوصی مجازی) است. بسته به وسعت و اندازه کلی LAN می توان آن را به عنوان MAN (شبکه منطقه شهری) یا WAN (شبکه گسترده) طبقه بندی کرد.

خرید کابل شبکه

شما میتوانید از طریق این لینک اقدام به خرید تجهیزات  کابل شبکه با کمترین قیمت و بهترین کیفیت کنید.

فروشگاه آراد شبکه با بیش از 6 سال سابقه کاری، به عنوان یک تامین کننده و توزیع کننده با داشتن ارتباطات و همکاری با واردکنندگان کابل های با کیفیت و داشتن استانداردهای ملی و بین المللی و عرضه ی کالاهای با کیفیت، یکی از موفق ترین فروشگاه های حضوری و اینترنتی در زمینه ی فروش کابل دوربین و شبکه و تجهیزات می باشد.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید تا از اخرین اخبار و اطلاعات با خبر شوید.