کابل شبکه نگزنس در آمل

کابل شبکه برندنگزنس-کابل شبکه نگزنس

برند نگزنس (Nexans) شرکتی فرانسوی می باشد که در زمینه کابل های مسی و فیبر نوری فعالیت می کند. کابل های نگزنس در صنعت‌های کشتی سازی، نفت و هوانوردی، زیر ساخت های انرژی و فناوری اطلاعات،  و ساخت و ساز و کابل شبکه مورد استفاده قرار می گیرند. این برند در زمینه تولید کابل رتبه دوم در جهان را دارد. برند نگزنس (Nexans) درحال حاضر در ۴۰ کشور فعالیت دارد و تعداد کارمندانی که در آن مشغول به کار هستند به بیش از25000 نفر می رسد. دفتر مرکزی این شرکت در شهر پاریس قرار دارد .خرید کابل شبکه نگزنس در آمل

همچنین نگزنس یکی از بزرگترین کمپانی های ساخت کابل می‌باشد که در لیون فرانسه در سال ۱۸۹۷ تأسیس شد.

کابل شبکه LAN کابل شبکه نگزنس

کابل LAN نوعی کابل است که برای اتصال دستگاه ها به یکدیگر و تشکیل یک شبکه محلی (LAN) استفاده می شود. این کابل اجازه می دهد تا دستگاه هایی مانند رایانه ها، چاپگرها و روترها در یک فضای فیزیکی با یکدیگر ارتباط برقرار کرده  و داده ها و منابع را به اشتراک بگذارند.

کابل شبکه یکی از مهم‌ترین و پر استفاده ترین ابزار سخت‌افزاری شبکه هستند .برای خریداری کابل شبکه باید اطلاعات کافی از قیمت کابل و اطلاعات فنی آن داشته باشید.

مزایای کابل های LAN

 • سرعت انتقال داده سریعتر و اتصالات پایدارتر را نسبت به شبکه های بی سیم ارائه می دهند
 •  در برابر تداخل الکترومغناطیسی مقاوم تر هستند، بنابراین برای استفاده در محیط های پر سر و صدا مناسب تر هستند.
 • نسبت به انواع دیگر کابل ها تطبیق پذیرتر هستند و می توان از آنها برای اتصال دستگاه هایی مانند چاپگر، اسکنر و هارد دیسک های خارجی به کامپیوتر استفاده کرد.
 •  نسبت به شبکه های بی سیم بسیار ایمن تر و کمتر مستعد حملات سایبری و رهگیری داده ها هستند.

انواع مدل های کابل شبکه

کابل‌های Lan از لحاظ فنی،سرعت و نسل تکنولوژی به کار رفته در آن‌ها به چندین مدل  تقسیم می‌شوند. این دسته‌بندی از Cat1 تا Cat8 درجه بندی می‌شوند. امروزه اغلب از کابل‌های Cat5 به بالا استفاده می‌شود.

جنس این کابل ها از مس بوده  و هرچه  درصد مس آنها بیشتر باشد دارای کیفیت بهتر و افت ولتاژ کمتری هستند وهرچه به مدل بالاتری میرسیم  قیمت ها به طبع ان افزایش پیدا میکند .

سیم های رنگی به هم پیچیده شده ای که در کابل های شبکه وجود دارند به وسیله ی متریالی مراقبت می شوند که به آن ها روکش کابل گفته می شود.روکش کابل از کابل شبکه مانند یک محافظ در برابر تهدیدات خارجی، مانند سیگنال‌های مزاحم، تداخل الکتریکی ، ضربات و کشش‌های احتمالی که ممکن اشتباها به کابل وارد شود محافظت می‌ کند. این روکش ها عبارتند از روکش پی وی سی، فویل آلومینیمی، شیلد مسی و نخ ابریشمی.

کابل شبکه CAT5 برند نگزنس:نگزنس-کابل شبکه نگزنس

کابل‌های Nexans LANmark-5 مطابق با آخرین مشخصات CAT5e ،تولید و آزمایش شده‌اند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که معیارهای کیفیت و عملکرد مورد نیاز برای پشتیبانی از تمام برنامه‌های کاربردی تا 100 مگاهرتز را برآورده کنند.

کابل های Nexans LANmark-5 با عملکرد تضمین شده تا 155 مگاهرتز از الزامات استانداردهای کابل بین المللی، اروپایی و آمریکایی فراتر می روند.

سرعت تا 1 گیگابیت بر ثانیه با فرکانس 100 مگاهرتز

کابل شبکه CAT6 برند نگزنس:

کابل های Nexans LANmark-6 راه حل ایده آل برای اکثر نیازهای شبکه امروزی در محیط های اداری معمولی هستند.این کابل برای برآورده کردن معیارهای کیفیت و عملکرد مورد نیاز برای پشتیبانی از تمام برنامه های کاربردی تا 250 مگاهرتز طراحی شده است .کابل LAN

این مدل کابل ها دارای یک عنصر متقاطع مرکزی هستند که به حفظ ثبات کابل کمک می کند و خطر کاهش عملکرد هنگام خم شدن کابل را کاهش می دهد.کابل‌های Nexans LANmark-6 با فرکانس 350 مگاهرتز و با عملکرد تضمین شده تا 250 مگاهرتز تست شده از الزامات استانداردهای کابل بین‌المللی، اروپایی و آمریکایی فراتر می‌روند.

.قطر کابل نسبت به CAT5 افزایش یافته و افت ولتاژ Cat6 تا حد بسیار زیادی  پایین تر از Cat5 است. سرعت تا 1 گیگابیت بر ثانیه اما طول کابل تا 55 متر باشد سرعت تا 10 گیگابیت بر ثانیه با فرکانس 250 مگاهرتز تحویل می‌دهد.

کابل شبکه CAT7 برند نگزنس:

کابل LAN-کابل شبکه نگزنس

کابل LANmark-7 دارای ساختار S/FTP با فویل‌های جفت مجزا و یک نوار کلی است که عملکرد برتر از نظر ACR را ارائه می‌کند.

این سیستم کاملاً با استانداردهایCAT7 مطابقت دارد و هنگامی که همراه با کانکتور GG45 LANmark-7A نصب شود، سیستم تضمین می‌شود که از همه الزامات سناریوهای پیکربندی کانال فراتر رود.

این کابل در 100 متر کابل‌کشی سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه تحویل می‌دهد و فرکانس انتقال آن 600 مگاهرتز است.

انواع کابل شبکه نگزنس از لحاظ نویز پذیری:

اول از همه باید بدانید که کابل‌های شبکه  از لحاظ نویز پذیری و نوع شیلد به 3 گروه مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند:

 • کابل شبکه نگزنس بدون شیلد (UTP):

این نوع کابل را می‌توان از ساده ترین کابل‌های شبکه نام برد. معمولا این نوع کابل‌ها هیچگونه لایه محافظی بر روی زوج سیم‌ها نداشته و روکشی از جنس PVC آن‌را محافظت می‌نماید. این نوع کابل‌ها در صورتیکه در حوضه نویز قرار داشته باشند نویز پذیر بوده و مشکلاتی در هدایت اطلاعات بوجود می‌آورند. (استفاده این نوع کابل با توجه به نوع پروژه و انتخاب نوع کابل توسط طراح می‌باشد.)

 • کابل شبکه نگزنس FTP:

این کابل از نظر ظاهری بسیار به مدل UTP شبیه بوده با این تفاوت که زیر روکش ان یک لایه از الومینیوم وجود دارد. این لایه نازک آلومینیوم می‌تواند از ایجاد نویز و اختلال در هدایت اطلاعات در کابل جلوگیری نماید.

 • کابل شبکه نگزنس شیلددار (SFTP):

در کابل شبکه SFTP حفاظت بیش‌تری برای جلوگیری از نویز در نظر گرفته شده است زیرا هم شیلد و هم ورقه آلومینیوم بر روی زوج سیم‌ها قرار گرفته شده است. زمانی که اطلاعات از حساسیت بسیاری برخوردارند می‌توان از این نوع کابل استفاده نمود. این نوع کابل‌ها گران‌تر هستند.

روکش کابل شبکه نگزنس:

تمامی کابل‌های شبکه از لحاظ جنس روکش به دو نوع زیر تقسیم می‌شوند.

 • روکش LSZH:

در ساختار این نوع کابل از هیچگونه هالوژنی استفاده نشده است و در هنگام آتش سوزی از خود دود سمی تولید نمی‌کند.

 • روکش  PVC:

  دارای انعطاف پذیری مناسبی بوده و نسبت به کابل با روکش LSZH دارای قیمت پایین تری است.

کابل LAN

قیمت کابل شبکه 

قیمت این محصول در بازار با توجه به برند، کشور تولید کننده و دسته بندی آنها دارای تنوع مختلفی می باشند.

بهترین تولید کننده کابل های شبکه کشورهای آمریکا، فرانسه، آلمان و ژاپن می باشند. البته جدیداً در ایران هم کابل لن با تست پرمننت تولید می شود.

برندهای معتبر تولید کننده : لگراند /  نگزنس /  اشنایدر /  رویان /  شهید قندی و …

برای پبدا کردن بهترین قیمت کابل شبکه باید هم برند و هم تست فلوک هر دو هم زمان چک شود تا قیمت کابل لن را بتوان بر اساس واقعیت سنجید. اگر قیمت کابل لنب الا باشد دلیل بر اورجینال بودن و اصل بودن نیست.

خرید کابل شبکه LAN

برای خرید کابل شبکه می‌توانید از بخش پایین همین صفحه محصول مورد نظر خود را انتخاب کرده  و بر روی آن کلیک کنید.

وقتی وارد بخش خرید شدید میتوانید از بین محصولات ما محصول مورد نظر خود را پیدا کرده و با کلیک کردن روی گزینه اضافه به سبد خرید ،محصول را خریداری کنید.

از طریق درگاه پرداخت بانکی موجود در سایت می توانید خریدهای خود را به صورت اینترنتی و آنلاین پرداخت کنید. خرید کابل شبکه از وب‌سایت آراد شبکه به سادگی و آسانی انجام خواهد شد.

برای خریدکابل شبکه نگزنس مورد نظرخود میتوانید از طریق لینک زیربرای خرید اقدام کنید:

https://aradshabake.com/product-category/cable-network/nexans

این مجموعه به عنوان یک تامین کننده و توزیع کننده با داشتن ارتباطات و همکاری با واردکنندگان کابل های با کیفیت و داشتن استانداردهای ملی و بین المللی و عرضه ی کالاهای با کیفیت و قیمت های رقابتی طی سال های متوالی اعتماد مشتریان عزیز خود را جلب کرده و نیاز آنان را در اسرع وقت بر طرف ساخته است.

به شما همراهان گرامی پیشنهاد میکنیم برای دریافت مشاوره رایگان و خرید مطمئن انواع تجهیزات شبکه، کابل شبکه در بابل و سراسر کشور با کارشناسان اراد شبکه در ارتباط باشید.

keyboard_arrow_up