پچ کورد نگزنس

معرفی پچ کورد نگزنس

 

پچ کوردها یکی از تجهیزات پسیو پراستفاده در شبکه سیمی یا سرور هستند. پچ کورد کار کابل شبکه رو انجام میدن ولی اندازه‌ی کوتاه‌تری دارد و در دو سر اون سوکت قرار گرفته. درسته که کابل شبکه‌ در متراژهای زیاد تولید میشود ولی سوکت ندارد برای همین استفاده از کابل شبکه در فواصل کوتاه و در مواقعی که به سر انتهایی نیاز داریم کمی سخت است.

کابل پچ کورد شبکه چیست؟

پچ کورد همون کابل شبکه ‌است که کوتاه شده و دو سر اون سوکت قرار گرفته. در اصل ما می‌تونیم یک کابل شبکه رو به پچ کورد تبدیل کنیم. برای این کار باید اندازه‌ی مورد نظرمون رو از کابل شبکه برداریم و جفت سیم‌های به هم تابیده‌ی داخل کابل شبکه رو روی یک سوکت سوار کنیم. پچ کورد سخت‌افزارهای مهم و کلاینت‌ها رو از طریق پچ پنل یا مستقیما به سرور یا شبکه متصل می‌کند.

 

پچ کورد نگزنس NEXANS

با متراژهای مختلف به بازار عرضه می شود که مناسب استفاده در تجهیزات شبکه از جمله سوئیچ شبکه نگزنس و پچ پنل‌ شبکه نگزنس به دو صورت Loaded و un-Loaded هستند. پچ کورد شبکه این برند به صورت UTP و SFTP در بازار موجود هستند. از پرطرفدارترین انواع پچ کابل شبکه می توان به متراژهای ۵ متری، ۱۰ متری و ۲۰ متری در این برند اشاره کرد.

ویژگی‌های پچ کورد نگزنس NEXANS (اورجینال)

 باید بگوییم این شرکت طیف وسیعی از محصولات اورجینال تجهیزات شبکه و مخابرات همچون پچ پنل، پچ کورد، کابل شبکه، کیستون، سوکت را تولید می‌کند.

ویژگی‌های پچ کورد نگزنس NEXANS اصلی

– استفاده از حرارت: کابل های شبکه تقلبی دارای مغزی از جنس آلومینیوم هستند و تنها روکش آن ها مسی است. به این کابل ها به اصطلاح CCA می گویند که سرعت و پهنای باند کمتری و نویزپذیری زیادی دارند. برای تشخیص این امر باید  روی مغزی و هادی کابل به طور مستقیم حرارت گرفت. مس در اثر حرارت تغییر رنگ می دهد و سیاه می شود اما هادی آلومینیومی در اثر حرارت مستقیم از بین می‌رود.

– تست سرعت: سرعت انتقال داده و پهنای باند در شبکه هایی که با کابل LAN تقلبی بسته شده اند، بسیار پایین تر از شبکه هایی است که در آن از کابل LAN اصلی استفاده شده است.

– تست فلوک: متخصصان شبکه به کمک آزمایش هایی مانند تست فلوک، عملکرد کابل شبکه را آنالیز می کنند و به کمک ارقام به دست آمده از اصلی یا تقلبی بودن آن آگاه می شوند. کابل شبکه اصلی می تواند تست های پرمننت و چنل را با هدروم بالای ۵ در متراژ ۹۰ متر پاس کند.

پچ کورد نگزنس

انواع پچ کورد شبکه نگزنس 

پچ کوردهای این برند در اندازه های متفاوتی یافت می‌شوند که از پرکاربردترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

. پچ کورد 30 سانتی نگزنس

.  نیم متری نگزنس

. پچ کورد 2 متری نگزنس

. 3 متری نگزنس

. پچ کورد 5 متری نگزنس

پچ کورد شبکه نگزنس CAT6 UTP:

 CAT6 UTP در طول‌های 0.5, 1 , 2 , 3 و 5 متری با روکش LSZH ساخته می‌شوند که هنگام آتش سوزی دارای دود بسیار کم ( Low Smoke) و فاقد گاز سمی هالوژن (Zero Halogen) هستند.

پچ کورد شبکه نگزنس CAT6 SFTP:

 CAT6 SFTP نیز در طول‌های مشابه UTP  یافت می‌شوند و همچنین با با روکش LSZH ساخته می‌شوند که هنگام آتش سوزی دارای دود بسیار کم ( Low Smoke) و فاقد گاز سمی هالوژن (Zero Halogen) هستند. تفاوت آنها در استفاده SFTP از شیلد برای کابل است.

خرید پچ کورد نگزنس

پچ کورد نگزنس NEXANS در دو نوع مسی و فیبر نوری در بازار یافت می‌شود و بسیار پرکاربرد نیز است. همچنین این پچ کورد که در متراژهای متفاوتی یافت می‌شود دارای عایق محافظتی خوبی است که آن را برای هر دو استفاده indoor و outdoor مناسب می‌کند. اگر به دنبال کیفیت و تضمین هستید این نوع پچ کوردها باید انتخاب اول شما باشند.

به این دلیل که برند نگزنس بسیار پرطرفدار و شناخته شده است، امکان وجود نمونه های تقلبی نیز بسیار است. بنابراین برای خرید این پچ کابل ها بهتر است به نمایندگی‌های فروش با سابقه بالا در ارائه خدمات مراجعه کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان آراد شبکه در تماس باشید.

 

keyboard_arrow_up