خرید کابل شبکه در بابل

خرید کابل شبکه بی کیفیت؟!  طبیعتا همه ما به دنبال خریدی مطمئن و با کیفیت هستیم. همچنین خرید محصولاتی که نیاز به تخصص دارد و شما آشنایی چندانی با آن ندارید مشکل تر خواهد بود. در این نوشتار سعی کردیم شما را با کابل شکبه، انواع کابل شبکه، کاربرد آن در پیاده سازی های مختلف و همچنین نحوه خرید کابل شبکه در بابل آشنا کنیم.

کابل شبکه

کابل های شبکه برای اتصال و انتقال اطلاعات بین رایانه ها، روترها، سوئیچ ها و شبکه های فضای ذخیره سازی استفاده می شود. این کابل ها اساسا حامل یا رسانه ای هستند که اطلاعات از طریق آنها جریان می یابد.

در برخی موارد، یک شبکه فقط از یک نوع کابل استفاده می کند، شبکه های دیگر از انواع مختلف کابل استفاده می کنند. نوع کابل انتخابی برای شبکه به توپولوژی، پروتکل و اندازه شبکه مربوط می شود. درک ویژگی های انواع مختلف کابل و نحوه ارتباط آنها با سایر جنبه های یک شبکه برای توسعه یک شبکه موفق ضروری است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه خرید کابل شبکه در بابل همراه ما باشید.

کابل شبکه
کابل شبکه

کابل زوج بهم تابیده

انواع مختلفی از کابل های ارتباطی وجود دارد و نوع مناسب برای استفاده به ساختار و توپولوژی معماری کلی سیستم بستگی دارد. رایج ترین انواع کابل های ارتباطی که به آن “کابل زوج بهم تابیده” گفته می شود.

در شبکه های محلی، معمولاً محیط‌های اداری، سایت‌های خرده‌فروشی و تجاری، کابل‌کشی مسی، یعنی کابل زوج بهم تابیده، متداول‌ترین نوع کابل است. این نوع کابل در بسیاری از شبکه های اترنت استفاده می شود. متشکل از چهار جفت سیم یا هادی نازک، این “سیم ها” یا هادی ها، در داخل عایق یا غلاف بیرونی کابل قرار دارند.

کابل کشی زوج بهم تابیده شکلی از کابل های مسی است. از یک تا چهار جفت سیم مسی رشته ای عایق بندی شده با کد رنگی تشکیل شده است. که به صورت جفت به هم تابیده شده و در یک غلاف محافظ بیرونی محصور شده اند. کابل کشی زوج بهم تابیده با اتصالات RJ-11 خاتمه می یابد. هم‌اکنون کابل‌کشی انتخابی برای گروه‌های کاری شبکه و شبکه‌های محلی محلی (LAN) است.

زوج بهم تابیده

1. جفت تابیده بدون محافظ (UTP) : رایج ترین کابل زوج بهم تابیده مورد استفاده در ارتباطات است بدون محافظ (UTP) نامیده می شود. به دلیل استفاده از آن در سیستم تلفن، امروزه رایج ترین رسانه مورد استفاده است. این کابل می تواند هم صدا و هم اطلاعات را حمل کند.

2. جفت پیچ خورده محافظ (STP): در این حالت جدا از عایق، خود جفت سیم پیچ خورده توسط محافظ فلزی و در نهایت توسط روکش پلاستیکی پوشانده می شود. سپر فلزی از نفوذ نویز الکترومغناطیسی جلوگیری می کند. همچنین به حذف تداخل کمک می‌کند. اثری که  یک سیم برخی از سیگنال‌های ارسال شده روی سیم دیگر را دریافت می‌کند. این تأثیر را می توان گاهی در طول مکالمات تلفنی احساس کرد. زمانی که مکالمات دیگری را در پس زمینه در طول تماس خود می شنویم. سپر از چنین صداهای ناخواسته ای جلوگیری می کند.

کابل کواکسیال

کابل کواکسیال  شامل دو هادی می شود. هادی داخلی در داخل یک عایق نگه داشته می شود و رسانای دیگر در اطراف آن بافته شده است که یک سپر ایجاد می کند. یک پوشش محافظ عایق به نام ژاکت، هادی بیرونی را می پوشاند. محافظ بیرونی از هادی داخلی در برابر سیگنال های الکتریکی خارجی محافظت می کند. فاصله بین هادی خارجی و هادی داخلی به اضافه نوع ماده ای که برای عایق کاری هادی داخلی استفاده می شود، خواص کابل را تعیین می کند.

• محافظ بهتری نسبت به جفت های تابیده دارد، بنابراین می تواند مسافت های طولانی تری را با سرعت های بالاتر طی کند.

• دو نوع کابل کواکسیال به طور گسترده استفاده می شود. یکی از آنها کابل 50 اهم است که معمولاً برای انتقال دیجیتال از ابتدا استفاده می شود.

• نوع دیگر کابل 75 اهم است که معمولاً برای انتقال آنالوگ و تلویزیون کابلی استفاده می شود اما با ظهور اینترنت از طریق کابل اهمیت بیشتری پیدا می کند.

• یک سیم مسی محکم به عنوان هسته را شامل میشود. که توسط یک ماده عایق احاطه شده است.

• عایق: یک هادی استوانه ای

• پهنای باند ممکن به کیفیت کابل، طول و نسبت سیگنال به نویز سیگنال اطلاعات بستگی دارد. کابل های مدرن دارای پهنای باند نزدیک به 1 گیگاهرتز هستند.

• کابل های کواکسیال مورد استفاده به طور گسترده در سیستم تلفن برای خطوط مسافت طولانی استفاده می شود.

کواکسیالفیبر نوری

کابلی است که سیگنال ها را به شکل نور می پذیرد و منتقل می کند. فیبر نوری شامل فیبر شیشه ای نازک است که می تواند اطلاعات را در فرکانس های طیف نور مرئی حمل کند. این نوع کابل بر این اصل کار می کند که هسته نور را می شکند و روکش نور را منعکس می کند.

ویژگی های اصلی فیبر نوری عبارتند از: قطر معمولی هسته 62.5 میکرون است. معمولاً روکش فلزی دارای قطر 125 مینور است. پوشش روکش یک پوشش محافظ متشکل از پلاستیک است.

برخی از مزایای استفاده از کابل فیبر نوری عبارتند از:

1.اندازه کوچک و وزن سبک: اندازه فیبرهای نوری بسیار کوچک است. بنابراین تعداد زیادی فیبر نوری می توانند در یک کابل با قطر کوچک قرار بگیرند.

2.دسترسی آسان و کم هزینه: ماده ای که برای ساخت فیبرهای نوری استفاده می شود، شیشه سیلیس است. این ماده به راحتی در دسترس است. بنابراین فیبرهای نوری قیمت کمتری نسبت به کابل های دارای رسانای فلزی دارند.

3.بدون تداخل الکتریکی یا الکترومغناطیسی: از آنجایی که انتقال به شکل پرتوهای نور انجام می شود، سیگنال به دلیل تداخل الکتریکی یا الکترومغناطیسی تحت تأثیر قرار نمی گیرد.

4.پهنای باند بزرگ: از آنجایی که پرتوهای نور دارای فرکانس بسیار بالایی در محدوده گیگاهرتز هستند، پهنای باند این کابل بسیار زیاد است. عدم وجود مکالمه متقابل در داخل کابل . سیگنال می تواند تا 100 برابر سریعتر ارسال شود.

جمع بندی خرید کابل شبکه در بابل

همانطور که در بالا توضیح دادیم هر کدام از انواع کابل ها با توجه به خصوصیات و ویژگی هایش، کاربرد متفاوتی دارد. با توجه به گستردگی شرکتهای سازنده این محصولات و وجود کابل های تقلبی و بی کیفیت، به شما همراهان گرامی پیشنهاد میکنیم برای دریافت مشاوره رایگان و خرید مطمئن انواع تجهیزات شبکه، کابل شبکه در بابل و سراسر کشور با کارشناسان اراد شبکه در ارتباط باشید.

 

 

keyboard_arrow_up