قیمت کابل شبکه نگزنس اورجینال

تاریخچه برند نگزنس

مطمعنا تا بحال هنگام خرید کابل شبکه نام برند نگزنس را شنیده اید. قیمت کابل شبکه نگزنس اورجینال با توجه به وارداتی بودن آن در ایران به قیمت های مختلف فروخته میشوند . با ما همراه باشید تا با تاریخچه این شرکت و محصولاتش آشنا شوید.

برند نگزنس یک شرکت جهانی در صنعت کابل و فیبر نوری است. شرکت اصلی این کمپانی واقع در فرانسه است .نگزنس در چهار حوزه‌ی اصلی فعالیت می‌کند:

 • ساختمان‌سازی شامل ساخت و ساز، زیرساخت‌های محلی، شهر هوشمند و شبکه‌ی هوشمند
 • پروژه‌های عظیم و ولتاژ بالا شامل مزارع بادی، اتصالات زیرزمینی، مناطق با ولتاژ بالا
 • اطلاعات و تلکام شامل شبکه‌های مخابراتی، انتقال اطلاعات ، FTTX، کابل‌کشی لن، دیتاسنترها
 • صنعت شامل انرژی‌های تجدیدپذیر، صنعت نفت، راه آهن، هوانوردی و اتوماسیون

برند نگزنس در سال 2017 با بیش از 26000 کارمند در 34 کشور دنیا فعالیت داشت. اما امروزه تا 2022، نگزنس در بیشتر از 40 کشور دنیا نمایندگی معتبر دارد. فروش این برند در حوزه‌ی صنعت چیزی حدود 6.4 میلیارد یورد در سال است.قیمت کابل شبکه نگزنس اورجینال

تاریخچه برند نگزنس به سال 1897 برمی‌گردد. جایی که شرکت مادر این برند فرانسوی متولد شد. اما خود برند نگزنس از سال 2000 رسما وارد بازار تجهیزات شبکه شد. قبل از آن  این برند تحت نام آلکاتل فعالیت می‌کرد. در سال 1917 نام شرکت به Câbles de Lyon تغییر پیدا کرد. اما در سال 1986 مجددا نام شرکت به آلکاتل کابل تغییر پیدا کرد و در 1996 هم با مجموعه‌ی اصلی آلکاتل ادغام شد. سال 2000 بود که شرکت آلکاتل کابل به شکل مستقل و با عنوان نگزنس فعالیت خود را شروع کرد. در واقع تاریخچه نگزنس از این زمان به بعد رسما شروع شد.

برای اطلاعات بیشتر مقاله راهنمای خرید کابل شبکه را بخوانید.

 

دسته بندی کابل های اترنت

 “Cat” در کابل های شبکه مخفف “Category” است. دسته بندی ها کابل ها را بر اساس پهنای باند، نرخ اطلاعات، و محافظ تقسیم بندی می کنند. دسته بندی های مختلف کابل های اترنت به شرح زیر است:

 • کابل CAT 1

کابل رده 1 یا Cat1 یک کابل  بدون محافظ بود که معمولاً برای سیستم های تلفن در خانه ها و ادارات استفاده می شد.

 • کابل CAT  2

Cat 2، همچنین یک کابل بدون محافظ، قادر به برقراری ارتباط صوتی و همچنین ارتباطات دیتا  با سرعت انتقال  4 مگابیت بر ثانیه بودند.

 • کابل CAT 3

 آنها برای حمل ارتباطات صوتی دیجیتال و همچنین برای پشتیبانی از شبکه های اترنت 10BaseT طراحی شده بودند که می توانستند اطلاعات را تا 10 مگابیت بر ثانیه انتقال دهند.

 • کابل CAT 4

کابل های Cat 4 درجه دیگری از کابل های  بدون محافظ (UTP) هستند که از هشت سیم مسی ساخته شده اند . می تواند اطلاعات را تا 16 مگابیت در ثانیه پشتیبانی کند.

 • کابل CAT 5

 Cat 5 نوعی کابل‌  هستند که عمدتاً برای شبکه‌های کامپیوتری استفاده می‌شوند. آنها دارای سرعت دیتا تا 100 مگابیت بر ثانیه هستند و برای انتقال دیتا ، ویدئو و سیگنال های تلفن استفاده می شوند.

مشخصات Cat 5 در سال 2001 منسوخ شد و توسط Cat 5e جایگزین شد، که نسخه پیشرفته تر از قبلی خود است. می تواند تا 1 گیگابیت در ثانیه سرعت حمل کند و در برابر تداخل مقاومت بیشتری دارد . کابل های Cat 5e هنوز به طور گسترده استفاده می شوند و برای شبکه های زیر گیگابیتی توصیه می شوند.

قیمت کابل شبکه نگزنس اورجینال

 • کابل CAT 6

کابل CAT 6 یکی دیگر از کابل های  استاندارد است که در مقایسه با Cat 5 و Cat 5e از مشخصات دقیق تری برخوردار است. این شامل یک جداکننده فیزیکی بین چهار جفت آن و همچنین محافظ فویل است. در نتیجه، می‌تواند پهنای باند و سرعت داده‌های بیشتری را تا 10 گیگابیت در ثانیه در فواصل کوتاه‌تر تا 37 متر (121 فوت) و تا 1 گیگابیت بر ثانیه در فاصله 100 متر (328 فوت) ارائه دهد. Cat 6a یک کابل “ارتقای” کابل CAT 6 با استانداردهای عملکرد پیشرفته  و مشخصات تداخل است.

 • کابل CAT 7

کابل‌های Cat 7 از نظر ویژگی‌ها شبیه به Cat 6a هستند، اما محافظ بیشتری دارند و از کانکتورهای اختصاصی استفاده می‌کنند. سرعت اطلاعات تا 40 گیگابیت در ثانیه در فواصل بیش از 50 متر و تا 100 گیگابیت در ثانیه در فواصل تا 15 متر ارائه می شود. کابل های Cat 7 محبوب نیستند زیرا توسط موسسه مهندسین برق و الکترونیک (IEEE) و اتحاد صنایع الکترونیک (EIA) تایید نشده اند.

 • کابل CAT 8

Cat 8 نوعی کابل اترنت مسی و جدیدترین کابل در استانداردهای IEEE است. دارای لایه ای از مواد رسانا است که هادی های داخلی را از تداخل الکترومغناطیسی (EMI) محافظت می کند. در نتیجه، سرعت اطلاعات تا 40 گیگابایت را در 30 متر فراهم می‌کند و عملاً هیچ تداخلی را تضمین نمی‌کند. به دلیل محافظ اضافی و لایه های محافظ، کابل های Cat 8 بسیار ضخیم هستند و نصب آنها را در فضاهای تنگ دشوار می کند.

لازم  به  ذکر است که قیمت کابل شبکه نگزنس اورجینال با توجه به بالا رفتن رده آن بالاتر میرود

انواع محافظ کابل

این روش که به نام UTP نیز شناخته می شود، در حال حاضر رایج ترین و اساسی ترین روش ساخت کابل است که از جفت سیم های به هم تابیده شده تشکیل شده است. هیچ محافظی وجود ندارد، در عوض پیچش متقارن در سیم ها یک خط انتقال متعادل ایجاد می کند که به کاهش نویز الکتریکی و EMI کمک می کند. علاوه بر این، نرخ های مختلف پیچش هر جفت را می توان برای کاهش تداخل استفاده کرد. در کابل های دسته بالاتر، ممکن است یک پرکننده متقاطع وب پیدا شود که جفت ها را جدا می کند تا به کاهش تداخل بیگانه از کابل های مجاور کمک کند.

قیمت کابل شبکه نگزنس اورجینال

کابل U/UTP

این نوع کابل که اغلب به عنوان FTP شناخته می شود، دارای یک محافظ فویل کلی است که در اطراف جفت های پیچ خورده بدون محافظ و یک سیم تخلیه پیچیده شده است. هنگامی که سیم تخلیه به درستی وصل شود، نویز ناخواسته به زمین هدایت می شود و محافظت بیشتری در برابر EMI/RFI ارائه می دهد.

کابل F/UTP

این ساختار کابل دارای یک صفحه قیطانی کلی با سیم های بدون محافظ است. این کابل اغلب به عنوان STP نامیده می شود، اما این عبارت باید با احتیاط استفاده شود زیرا کابل های محافظ دیگری نیز از این اصطلاح استفاده می کنند. همیشه بررسی کنید که آیا کابل دارای محافظی است یا خیر و آیا جفت های جداگانه محافظ خود را دارند یا خیر. این کابل قادر به پشتیبانی از نرخ انتقال بالاتر در فواصل طولانی تر از U/UTP است و به دلیل قیطان استحکام مکانیکی و زمین بهتری را ارائه می دهد.

کابل S/UTP

این کابل دارای یک محافظ بافته کلی و محافظ فویل با جفت های پیچ خورده بدون محافظ است. این کابل محافظت موثری در برابر EMI هم از کابل و هم از داخل کابل و همچنین به دلیل قیطان اضافی، اتصال به زمین بسیار بهتری را ارائه می دهد.

کابل مسی SF/UTP

این نوع کابل هیچ محافظ کلی ندارد، اما جفت‌های پیچ خورده مجزا در یک صفحه فویل پیچیده شده‌اند که محافظت در برابر EMI و تداخل از جفت‌های مجاور و سایر کابل‌ها را ارائه می‌دهد.

قیمت کابل شبکه نگزنس اورجینال

کابل U/FTP

این نوع کابل دارای یک محافظ فویل کلی با سیم های دارای  محافظ نوار فویل است. این کابل‌ها شبیه کابل‌های F/UTP هستند، با افزودن یک محافظ فویل در اطراف هر سیم . ساختار کابل به گونه ای طراحی شده است که مونتاژ را در برابر تداخل جفت های مجاور و سایر کابل ها، RFI و EMI محافظت بیشتری کند.

کابل مسی F/FTP

مانند F/FTP، سیم ها جداگانه قبل از اینکه در یک صفحه بافته انعطاف‌پذیر و در عین حال از نظر مکانیکی قوی پیچیده شوند، در یک نوار فویل پیچیده می‌شوند. فویل اضافی روی سیم ها به کاهش تداخل جفت‌های مجاور و سایر کابل‌ها کمک می‌کند. قیطان زمینه بهتری را فراهم می کند.

کابل S/FTP

این کابل با ارائه حداکثر محافظت در برابر RFI/EMI، تداخل و تداخل بیگانه، دارای یک محافظ قیطانی کلی و محافظ فویل است،با روکش نوار فویل جداگانه. این نوع کابل به دلیل قیطان بهترین سطح محافظت در برابر تداخل و اتصال به زمین بهتر را فراهم می کند.

قیمت کابل شبکه نگزنس اورجینال

با توجه به خارجی بودن این محصول و واردات آن به ایران و وجود مدل های تقلبی از آن ، قیمت کابل شبکه نگزنس اورجینال متفاوت است.

اما جای نگرانی نیست  شما میتوانید محصولات کابل شبکه اورجینال این شرکت را در فروشگاه آراد شبکه  با بهترین قیمت و کیفیت تضمین شده تهیه نمایید.

 

فروشگاه آراد شبکه از سال 93، به عنوان یک تامین کننده و توزیع کننده با داشتن ارتباطات و همکاری با واردکنندگان کابل های با کیفیت و داشتن استانداردهای ملی و بین المللی و عرضه ی کالاهای با کیفیت، یکی از موفق ترین فروشگاه های حضوری و اینترنتی در زمینه ی فروش کابل دوربین و شبکه و تجهیزات می باشد.

 

برای اطلاع از اخرین اخبار و بروزرسانی ها پیج اینستاگرامی مارا دنبال کنید

keyboard_arrow_up