جستجو

محصول پیشنهادی

جدیدترین محصولات

آخرین مقالات

باما تماس بگیرید

خرید کابل شبکه در محمودآباد

خرید کابل شبکه در محمودآباد

مطمئن و ارزان!!خرید کابل شبکه در محمودآباد و تجهیزات شبکه

این آموزش انواع کابل های شبکه مورد استفاده در شبکه های کامپیوتری را به طور کامل توضیح می دهد. با مشخصات، استانداردها و ویژگی های کابل کواکسیال، کابل زوج بهم تابیده و کابل فیبر نوری(تجهیزات شبکه) آشنا شوید. برای اتصال دو یا چند کامپیوتر یا دستگاه های شبکه در یک شبکه، از کابل های شبکه استفاده می شود. سه نوع کابل شبکه وجود دارد. کواکسیال، زوج بهم تابیده و فیبر نوری.

تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

کابل کواکسیال Coaxial

کابل کواکسیال یک کابل الکتریکی با یک هادی مسی و یک عایق محافظ است. که از تداخل سیگنال و گفتگوی متقابل جلوگیری می کند. کابل کواکسیال با نام کواکسیال نیز شناخته می شود.

هادی مسی هسته ای برای انتقال سیگنال ها و عایق برای تامین عایق هادی مسی استفاده می شود و عایق توسط یک هادی فلزی بافته شده احاطه شده است که به جلوگیری از تداخل سیگنال های الکتریکی و جلوگیری از گفتگوی متقاطع کمک می کند. کل این مجموعه دوباره با یک لایه پلاستیکی محافظ پوشانده شده است تا ایمنی بیشتری برای کابل ایجاد کند.

کاربردهای کابل کواکسیال

1.کابل های کواکسیال در شبکه های محلی اترنت و همچنین در MAN ها استفاده می شوند.

2.تلویزیون: کابل کواکسیال مورد استفاده برای تلویزیون 75 اهم و کابل کواکسیال RG-6 خواهد بود.

3.اینترنت: کابل های کواکسیال نیز برای حمل سیگنال اینترنت استفاده می شود، کابل های RG-6 برای این کار استفاده می شود.

4.دوربین مداربسته: کابل های کواکسیال در سیستم های دوربین مداربسته نیز کاربرد دارند و می توان از هر دو کابل RG-59 و RG-6 استفاده کرد.

5.ویدئو: کابل های کواکسیال نیز در انتقال ویدئو استفاده می شوند، RG-6 برای سیگنال های دیجیتال بهتر و RG-59 برای انتقال بدون تلفات سیگنال های ویدئویی استفاده می شود.

6.HDTV: HDTV از RG-11 استفاده می کند زیرا فضای بیشتری را برای انتقال سیگنال ها فراهم می کند.

کواکسیال

کابل زوج بهم تابیده Twisted-Pair

کابل زوج بهم تابیده نوعی کابل است که از کنار هم قرار دادن دو سیم عایق مجزا به صورت تابیده و موازی با یکدیگر ایجاد می شود. این نوع کابل به طور گسترده در انواع زیرساخت های اطلاعات و صدا استفاده می شود.

کارشناسان خاطرنشان می کنند که کابل زوج بهم تابیده اغلب برای کمک به جلوگیری از انواع خاصی از تداخل سیگنال استفاده می شود. دو نوع مختلف کابل زوج بهم تابیده، بدون محافظ (UTP) و زوج تابیده شیلددار (STP) در انواع مختلف نصب استفاده می شود. UTP در تاسیسات اترنت رایج است، در حالی که STP در انواع مختلف شبکه ها برای جلوگیری از تداخل و تداخل الکترومغناطیسی استفاده می شود. کابل STP همچنین می تواند به تامین زمین کمک کند.

به طور کلی، کابل کشی زوج بهم تابیده ممکن است به دلایل مختلف نسبت به یک جایگزین رایج، کابل کواکسیال استفاده شود. کابل کواکسیال شامل یک سیم منفرد و ضخیم تر است. بسیاری از کسانی که از این نوع کابل استفاده می کنند ادعا می کنند که جفت پیچ خورده شعاع خمش سازگارتر دارد، خاتمه آن آسان تر است و تطبیق پذیری بیشتری در انتخاب توپولوژی های شبکه فراهم می کند. انواع مختلف کابل زوج بهم تابیده توسط استانداردهای صنعتی از جمله ISO/EIC و EIA/TIA رتبه بندی می شوند.

زوج بهم تابیدهفیبر نوری Fiber optic

فیبر نوری فناوری مورد استفاده برای انتقال اطلاعات به عنوان پالس های نور از طریق رشته های فیبر از جنس شیشه یا پلاستیک، در فواصل طولانی است.

فیبرهای نوری تقریباً به قطر یک رشته موی انسان هستند. و هنگامی که در یک کابل فیبر نوری قرار می گیرند، می توانند اطلاعات بیشتری را در فواصل طولانی تر و سریعتر از سایر رسانه ها منتقل کنند. این فناوری است که خدمات اینترنت، تلفن و تلویزیون فیبر نوری را در اختیار خانه ها و مشاغل قرار می دهد.

یک کابل فیبر نوری شامل چند تا صدها فیبر نوری در یک محفظه پلاستیکی است. کابل‌های نوری یا کابل‌های فیبر نوری نیز شناخته می‌شوند، سیگنال‌های اطلاعات را به شکل نور منتقل می‌کنند. و صدها مایل به طور قابل‌توجهی سریع‌تر از کابل‌های برق سنتی استفاده می‌شوند. و از آنجایی که کابل های فیبر نوری غیرفلزی هستند، تحت تأثیر تداخل الکترومغناطیسی (به عنوان مثال آب و هوا) قرار نمی گیرند که می تواند سرعت انتقال را کاهش دهد. کابل های فیبر نیز ایمن تر هستند زیرا جریانی ندارند و بنابراین نمی توانند جرقه ایجاد کنند.

خرید کابل شبکه در محمودآباد و تجهیزات شبکهفیبر نوری

بی شک شما برای پیاده سازی بی نقص شبکه های کامپیوتری و یا هر کاربرد دیگری که در آن نیاز به کابل و سیم دارید. در هنگام خرید با گستردگی محصولات، شرکت های سازنده و همچنین وجود کابل ها و تجهیزات تقلبی روبه رو میشوید. گروه آراد شبکه مفتخر است که با بیش از 6 سال سابقه کاری در زمینه فروش انواع تجهیزات و لوازم شبکه، شما را در این راه همراهی کند. برای کشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.