جستجو

محصول پیشنهادی

جدیدترین محصولات

آخرین مقالات

باما تماس بگیرید

کابل دوربین مدار بسته

کابل دوربین مداربسته

یکی از مهمترین و اصلی ترین متعلقات مورد استفاده برای نصب دوربین مداربسته، سیم و کابل دوربین مداربسته است.
باید توجه داشته باشید که سیم کشی دوربین ها باید با دقت زیادی انجام گیرد به این خاطر که استفاده از سیم بدون کیفیت و یا نصب نادرست آن می تواند باعث میشود دریافت تصویرِ با کیفیت نداشته باشیم.

با توجه به هزینه بالای خرید دوربین مداربسته باید این سیم کشی صحیح و با کیفیت به درستی صورت گیرد در غیر اینصرت میتواند کاملا بی فایده باشد.
اگر نصب و سیم کشی کابل ها غیر اصولی انجام گیرد میتواند باعث کیفیت تصویر پایین را ایجاد کند که مورد بطور مستقیم به نوع سیم و کابل و سیم کشی دوربین ها مرتبط می باشد.

کابل دوربین مداربسته

در سیستم دوربین مداربسته ، کابل ها بر اساس نوع سیگنال های سیستم آنالوگ یا دیجیتال تقسیم بندی می شوند . کابل سیستم دوربین مداربسته از مهمترین اجزای تشکیل دهنده سیستم امنیتی-نظارتی است که وظیفه آن برقراری اتصال بین اجزای سیستم می باشد.

انواع کابل ها

در سیستم های امنیتی دوربین مداربسته برای اتصال تجهیزات از کابل استفاده می کنیم . در حقیقت کابل یک رابط برای انتقال صوت و تصویر از دوربین به دستگاه DVR و مانیتور است .

کابل شامل مجموعه ای از سیم ها می باشد که وظیفه انتقال صدا و تصویر و همچنین برق سیستم نظارتی را بر عهده دارد . در این قسمت با انواع کابل ها آشنا می شویم.

کابل های دوربین مداربسته را می توان به صورت زیر تقسیم کرد. که هر کدام از آنها به فراخور نوع سیستم دوربین مداربسته مورد استفاده قرار می گیرد.

  • کابل کواکسیال
  •  ترکیبی
  • کابل شبکه
  • صدا

کابل کوآکسیال

کابل تصویر صرفا جهت انتقال تصویر از دوربین به DVR تعبیه شده است.این کابل از یک روکش عایق از جنس PVC که عموما مشکی یا آبی است به همراه یک رشته هادی مفتولی و رشته های شیلد اطراف هادی تشکیل شده است.البته عایق دیگری نیز بین تک رشته مفتولی و رشته های شیلد به رنگ شفاف قرار دارد.برخلاف کابل های ترکیبی این کابل کوآکسیال تصویر کابل فاقد سیم برق است و برای مواردی کاربرد دارد که مثلا قبلا سیم برق جداگانه ای کشیده شده باشد و یا دوربین و آداپتور آن به پریز برق نزدیک باشند.

بهترین کابل برای نصب دوربین مداربسته

کابل‌های دوربین مداربسته دارای یک رسانا در بخش میانی خود و به همراه یک پوشش عایق می‌باشند. ۳ نوع کابل کواکسیال رایج برای نصب دوربین مداربسته وجود دارد:

  • RG59 از نوع سیم ۲۰Awg
  • RG6 از نوع سیم ۱۴Awg
  • RG11 از نوع سیم ۱۴Awg

همه انواع این کابل ها دارای پوشش عایق می‌باشند. این پوشش این اطمینان را در اینجا فراهم می‌کند که کاهش ظرفیت الکترونیکی و افزایش شتاب انتشار الکتریسیته ممکن باشد.

کابل کواکسیال RG59 با یک گاز ویژه که به درون عایق تزریق می‌شود تشکیل‌ شده‌ است که موجب می‌شود تا جامعیت سیگنال در طول انتقال بهتر باشد.

کابل دوربین مدار بسته

رسانا

برای انتقال تصویر دوربین‌های مداربسته، نیاز به یک رسانا مسی با داشتن بیش از ۹۵ درصد مس خالص می‌باشد.

روکش

کابل‌ها دارای روکش آلومینیومی هستند که هسته داخلی را پوشش می‌دهد. پوشش مناسب سیگنال‌های ویدیویی بدون نویز و بدون هیچ‌گونه نفوذ را ارائه می‌دهد و به دلایل امنیتی و ایمنی ضروری می‌باشد.

بررسی نیازمندی‌ها

بررسی احتیاجات و نیازمندی‌های پیش از خرید تجهیزات کامل برای دوربین مداربسته می‌تواند در زمان، انرژی و هزینه شما صرفه‌جویی کند. یک سیگنال ویدیویی مداربسته به‌صورت کلی با ۲ روش دسته‌بندی می‌شود. یکی از این روش‌ها، کامپوننت‌های با فرکانس پایین و دیگری کامپوننت‌های با فرکانس بالا می‌باشد که برای انتقال ویدیو مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کابل RG59 با مغزی مس

کابل RG59 کابلی می باشد که بطور معمول مورد استفاده در برخی از انواع دوربین مداربسته از نوع RG59 است. همچنین بعضی از انواع آن مانند کابل RG59 تمام مس مغزی 0.7 ، دارای مغزی مسی می باشند.
این کابل ها قابلیت انتقال تصاویر تا 500 متر بدون افت تصویر را دارا می باشند و همچنین این کابل به لحاظ قیمت سیم و کابل دوربین مداربسته یکی از گرانترین نوع کابل های موجود در بازار قرار میگیرد.

کاربرد این نوع سیم در کابل کشی برای دوربین مداربسته است و در مجموعه دوربین مداربسته AHD و دوربین مداربسته آنالوگ مورد استفاده قرار میگیرد.
توجه داشته باشید که شما نباید از این نوع سیم را برای دوربین مداربسته IP استفاده کنید و برای سیستم تحت شبکه باید از سیم و کابل مخصوص آن یعنی Cat5 یا Cat6 استفاده نمایید.

تفاوت میان کابل های RG59 و RG6

RG59 در مقایسه با RG6 باریک‌تر است. هر دو این کابل ها از مس در درونشان به همراه یک روکش آلومینیومی روی مس تشکیل‌شده‌اند. کابل RG6 پوشش عایق ضخیم‌تری دارد، بنابراین می‌تواند در مقایسه با RG59 برای مسافت‌های بیشتری مورداستفاده قرار بگیرد. RG59 برای اداره‌ها و محیط‌های داخلی مناسب‌تر می‌باشد درحالی‌که کابل های RG6 بیشتر برای یک سیستم نظارتی در یک ساختمان یا بخش‌هایی از شهرها مناسب‌ترند. معمولاً RG6 برای استفاده توسط بخش‌های مدیریت شهری می‌باشد.

 

خرید کابل دوربین مداربسته 

قبل از خرید باید از آن تست گرفت.اگر بدون تحقیقات و دانش قبلی اقدام به خرید کابل دوربین مداربسته نمایید مشکلات زیادی انتظار شما را خواهد کشید. در خیلی از موارد مشتری پس از کابل کشی مجبور به درآوردن کابل های کشیده شده و تعویض آن شده است که این عمل بسیار سخت و هزینه بر است.

جهت دریافت مشاوره درباره انتخاب مناسب ترین کابل دوربین مداربسته می‌توانید با کارشناسان آراد شبکه در تماس باشید.