جستجو

محصول پیشنهادی

جدیدترین محصولات

آخرین مقالات

باما تماس بگیرید

خرید کابل شبکه

فروشگاه کابل شبکه

انتخابی درست برای خرید کابل شبکه از فروشگاه کابل شبکه

همان طور که برای حمل و نقل و عبور،  مسیر عبوری ما اهمیت دارد و ترجیح می‌دهیم به جای رد شدن از کوچه‌ها و خیابان‌های کم عرض شهری از بزرگراه‌ها استفاده کنیم، در طراحی و اجرای شبکه هم این بستر ارتباطی که اولین قدم برقراری ارتباط و برنامه‌ریزی شبکه های کامپیوتری است بسیار مهم است.

انتخاب مناسب علاوه بر تضمین عملکرد صحیح شبکه باعث بهینه‌سازی هزینه طراحی و اجرای شبکه کامپیوتری می‌شود. در این مقاله به توضیح راهنمای خرید کابل شبکه که نسبتاً کاری دشوار و نیازمند تخصص و شناخت صحیح نیاز‌های یک شبکه کامپیوتری است می‌پردازیم.

 

راهنمای خرید 

در انتخاب کابل شبکه مناسب باید به مسائل متفاوتی توجه کنیم.کابل شبکه قبل از خرید کابل شبکه ابتدا Data Sheet آن‌را مطالعه می‌کنیم. در ادامه این موارد را بررسی می‌کنیم.

 

 

 

فاصله مورد استفاده 

کابل شبکه Twisted Pair در کنار تمامی مزایای استفاده، معایب و ضعف‌هایی نیز دارد. کابل شبکه Twisted Pair در همه فواصل و متراژ امکان عملکرد صحیح ندارد. کابل‌های شبکه Twisted Pair نسبت به دسته بندی و استاندارد تولیدی از فواصل نصب گوناگونی پشتیبانی می‌کنند. در انتخاب مناسب باید به فاصله کامپیوتر‌ها و سویچ یا روتر دقت کنیم و از کابلی استفاده کنیم که فاصله مورد نظر ما را پشتیبانی کند.

 

پهنای باند 

کابل های شبکه بر اساس استاندارد‌های مختلف تولیدی قابلیت دستیابی به پهنای باند و سرعت انتقال اطلاعات متفاوتی برخوردارند. در زمان انتخاب باید به برآورد پهنای باند شبکه کامپیوتری دقت کنیم تا بستر ارتباطی متناسب با آن را انتخاب کنیم.

 

مسیر عبور 

کابل شبکه Twisted Pair مثل تمامی سیم‌های حامل جریان در معرض میدان‌های مغناطیسی دچار مشکل در انتقال درست سیگنال عبوری و تخریب آن می‌شود. به همین دلیل با استانداردهای متفاوتی تولید شده‌اند تا از تخریب سیگنال در معرض میدان‌های مغناطیسی قوی جلوگیری کنند. در هنگام انتخاب  باید به مسیر کابل کشی در محل اجرای شبکه دقت کنیم. اگر در مسیر کابل کشی کابل برق فشار قوی، موتور برق صنعتی و هر گونه دستگاهی که امکان دارد میدان مغناطیسی قوی تولید کند وجود دارد باید از کابلی با استاندارد ضد تخریب سیگنال بالاتری استفاده کرد.

 

کابل شبکه

کابل‌های شبکه  از نظر روش تولید به چند دسته تقسیم می‌شوند:

CCA

روش تولید CCA مخفف Copper Clad Aluminum است. در این روش مغزی کابل آلومینیومی با لایه‌ای از مس پوشیده می‌شود. این محصول هزینه تولید نسبتاًپایینی دارد. مقاومت فیزیکی مناسب و رسانایی قابل قبولی دارد.

CCS

CCS کوتاه شده عبارت Copper Clad Steel است. این مدل همانند مدل CCA است با این تفاوت که یک مغزی از جنس استیل با روکشی از مس پوشانده شده است. این مدل وزن بالایی دارد، مقاومت فیزیکی آن از مدل CCA بالاتر است اما انعطاف پذیری کمتر و رسانایی پایین‌تری دارد. این نوع از کابل ها هزینه تولید کمتری دارند.

CCC

مدل CCC به معنای Copper Clad Copper است که تمامی قسمت‌های آن از مس ساخته شده است. مغزی مسی و روکش مسی است. این کابل هزینه تولید بالاتری دارد اما رسانایی آن بسیار بالاتر از انواع دیگر است. رسانایی بالاتر به معنی پهنای باند بیشتر و در نتیجه سرعت انتقال اطلاعات بالاتر است.

فروشگاه کابل شبکه

در این مقاله راهنمای خرید را بررسی کردیم و مزایا و معایب آن‌ها را بیان کردیم. کابل ‌های شبکه Twisted Pair توسط کارخانه‌های معتبری همچون کابل شبکه نگزنس ، لگراند و بلدن تولید می‌شوند. شما همراهان گرامی میتوانید با مشاوره گروه آراد شبکه و محصولات موجود در فروشگاه  بهترین انتخاب را برای خرید کابل شبکه انجام دهید.